MediaCat

WPP’den coronavirus’e karşı finansal tedbirler

Ödül organizasyonlarına katılmayacağını duyuran WPP’de işe alımlar da durduruldu.

WPP’den coronavirus’e karşı finansal tedbirler

107 bini aşkın çalışanıyla dünyanın en büyük iletişim grupları arasında yer alan WPP, coronavirus salgınına yönelik aldığı finansal tedbirleri açıkladı. İşe alım sürecini durduran WPP, 2020 yılı için planlanan maaş artışlarını rafa kaldırdı. WPP, freelance harcamalarını da gözden geçirecek.

WPP ödül organizasyonlarına katılmayacağını duyurdu. Ödül organizasyonlarına katılımın yanı sıra konaklama ve seyahat gibi ihtiyari harcamalar da durduruldu.

WPP İcra ve Yönetim Kurulu Üyelerinin maaşları en az üç ay boyunca yüzde 20 oranında düşürüldü.

2020’ye dair finansal beklentilerini geri çeken WPP, kaynağını Kantar’ın satışının oluşturduğu 950 milyon sterlinlik hisse geri alım programını da askıya aldı. Programın 330 milyon sterlinlik kısmı Aralık 2019 itibarıyla tamamlanmıştı.

WPP’den yapılan açıklamada, “İkinci çeyreğe girdiğimiz bugünlerde, coronavirus’ün faaliyetlerimiz üzerindeki etkisini artıracağı açık ancak bu aşamada söz konusu etkinin derinliğini ve süresini ölçmek mümkün değil. Bunun sonucunda, 2020 finansal yılı beklentilerimizi geri çektik. Uygun bir zamanda bilgilendirmede bulunacağız” denildi.

WPP CEO’su Mark Read, aldıkları kararların, belirsizliğin hâkim olduğu bu dönemde çalışanlarını korumak, müşterilerine hizmet vermek ve hissedarlarına fayda sağlamaya yönelik olduğunu belirtti.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.