MediaCat

WPP, Wanda Digital’ın çoğunluk hissesini satın aldı

Sorrell: “Yatırım, Türkiye ekonomisinin geleceğine olan güvenimizi yansıtmaktadır.”

WPP, Wanda Digital’ın çoğunluk hissesini satın aldı

WPP, bünyesindeki J. Walter Thompson Company aracılığıyla Wanda Digital’ın çoğunluk hissesini satın alma konusunda anlaştıklarını duyurdu.

J. Walter Thompson geçtiğimiz yıl ilk yatırımı gerçekleştirerek Wanda Digital’ın azınlık hissesini satın almıştı. WPP’den o zaman gelen açıklamada Manajans J. Walter Thompson ve Wanda Digital’ın bağımsız olarak faaliyetlerini sürdürecekleri, yeni teknolojiler ve inovatif projeler konusundaysa ortak yatırımlar yapacakları belirtilmişti.

J. Walter Thompson CEO’su Tuğbay Bilbay satınalmayla birlikte J. Walter Thompson olarak artık büyük, güçlü, genç, yetenekli, geleceği yaratan, öncü bir grup olduklarını belirtirken; Wanda Digital Yönetici Ortağı Burak Günsev, yeni dönemde hizmet kalitesini daha da iyileştirip güçlenerek ilerleyeceklerini kaydediyor. “Her şeyden önemlisi, sevdiğimiz insanlarla çalışmak, birlikte yürümek beni ilk günkü kadar heyecanlandırıyor” diyor Günsev.

WPP Ülke Başkanı Demet İkiler, satınalmayla birlikte WPP Türkiye olarak daha da güçlendiklerini, Türkiye pazarındaki yetenek ve uzmanlıkları WPP ailesine katarak büyümeye devam edeceklerini belirtiyor. WPP CEO’su Sir Martin Sorrell ise anlaşmayla ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydediyor: “Bu ilave yatırım WPP’nin Türkiye’yle ilgili taahhüdünü ve Türkiye ekonomisinin geleceğine olan güvenimizi yansıtmaktadır.”

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.