WhatsApp’ta ‘okunmadı olarak işaretle’ dönemi

Yeni özellik daha sonra cevaplanacak diyalogları işaretlemenizi sağlıyor.

23.07.2015 - 14:31 | Ali Kuru

WhatsApp'ta 'okunmadı olarak işaretle' dönemi

Bir gün içerisinde 5 farklı güncelleme yayınlayan WhatsApp, bir dizi yeni özelliği kullanıcılarına sundu. Uyarıları belirli bir süre için sessize almayı da içeren daha detaylı uyarı ayarları atama yeniliği gibi değişiklikler içeren özellikler arasında en çok dikkat çekenlerden birisi de “okunmadı olarak işaretleme” seçeneği.

WhatsApp'ta 'okunmadı olarak işaretle' dönemiDaha sonra cevap verilmek istenen mesajların hatırlanmasını kolaylaştırmak için devreye alınan yeni özellikte kullanıcı okunmadı olarak işaretlemek istediği mesajın üzerine basılı tutarak ulaştığı menüden ilişkili seçeneği tıklıyor.

Yeni özellik, diyalog içerisindeki “görüldü” durumunu ya da akış kronolojisini değiştirmiyor, sadece daha sonra cevap verilmesi planlanan mesajların hatırda kalmasını sağlamayı amaçlıyor.

Sesli aramalardaki veri kullanım oranını sınırlayan “düşük veri” ayarı da yeni sunulan seçenekler arasında yer alıyor. Independent’in haberine göre yeni özellikler şu an sadece Android platformu için yayınlanan güncellemede kullanılabiliyor.

Kaynak: Android Police ve Independent
Fotoğraf: alvy@flickr

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.