WEPUBLIC’te istikamet yurtdışı

Boyner Grup Perakende Operasyonlarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Elif Çapçı WEPUBLIC'i ve markanın gelecek hedeflerini anlattı.

07.10.2016 - 15:00 | MediaCat

WEPUBLIC'te istikamet yurtdışı

Boyner Grup’un yeni markası WEPUBLIC, geçen ay kapılarını Akmerkez’de açtı. Boyner Grup Perakende Operasyonlarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Elif Çapçı, yeni projenin detaylarını ve gelecek hedeflerini anlattı.

WEPUBLIC şerefine dün akşam düzenlenen basın toplantısında konuşan Çapçı yeni projeyle hedef kitlelerine teknolojik, sıradışı ve yepyeni bir deneyim yaşattıklarını belirterek, samimiyetin WEPUBLIC’in hedef kitlesinin aradığı, vazgeçilmez bir yaklaşım olduğunu ve marka ruhunda var olan bir özellik olduğunu söyledi. Boyner Grup’un perakende sektöründeki 50 yıllık deneyiminin kendilerini çok katlı mağazacılık anlayışına yönlendirdiğini vurgulayan Elif Çapçı sözlerine şöyle devam etti:

WEPUBLIC’i perakende ile eğlenceyi buluşturduğumuz yepyeni bir mağazacılık denemesi olarak görüyoruz. Akmerkez’in bu tip yeniliklerin başlangıç noktası olarak uğuruna çok inanıyoruz. Bu nedenle WEPUBLIC’lerin ilkini Akmerkez’de, atmosferi ve ziyaretçilere yaşatacağı deneyimle eşsiz bir mekan olarak tasarlayıp hayata geçirdik. Trendlerin buluştuğu, kapısından giren herkesin istisnasız mutlu olacağı, kendini rahat ve özgür hissedeceği, tekrar tekrar gelmeye doyamayacağı bir ortam yarattık.

Bu yeni formatı önce Türkiye’de ve hemen ardından Avrupa öncelikli olmak üzere yurtdışında yaygınlaştırmak istiyoruz. WEPUBLIC kısa sürede mağazacılık ve perakende alanında Türkiye’yi Şampiyonlar Ligi’nde temsil edecek en önemli markamız olmaya aday… Şimdiden pek çok şehirden ve farklı AVM’lerden davetler alıyoruz. Deneyimi, samimiyeti ve eğlenceyi alışveriş ile buluşturan WEPUBLIC perakendeye yeni bir soluk getirecek.

Yatırımlar devam edecek

Yeni yatırımlar yapmaya devam edeceklerini söyleyen Elif Çapçı Anadolu Yakası’nda ikinci bir mağaza açmayı planladıklarını; İstanbul’da dört mağazaya ulaştıktan sonra ise Ankara, İzmir ve Antalya’da birer mağaza açmak istediklerini belirtti. Grubun nihai hedefiyse WEPUBLIC bayrağını başta Avrupa olmak üzere yurtdışında dalgalandırmak.

WEPUBLIC'te istikamet yurtdışı

1 Eylül 2016 tarihinde ilk mağazasıyla Akmerkez’de faaliyetlerine başlayan WEPUBLIC 20 milyon dolarlık bir yatırımın ürünü. Akmerkez’in içinde 8 bin metrekarelik bir alanda ve dört katta hizmet veren marka 100’ün üzerinde yeni, toplam 500’ü aşkın markayı hedef kitlesiyle buluşturuyor. 200 kişinin istihdam edildiği WEPUBLIC’in adı ise 600 isim arasından seçildi.

İlk ayda ortalama 10 bin ziyaretçi ağırlayan WEPUBLIC’te, toplanan verilere göre, ortalama 250 TL ürün fiyatıyla alışveriş yapan müşterilerin sepet ortalaması 475 TL. Markanın ilk yıl ciro beklentisiyse 120 milyon TL.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.