MediaCat

Wendy Clark Dentsu’dan ayrılıyor

Ayrılığın nedeni Dentsu’nun yeniden yapılanma planı.

Wendy Clark Dentsu’dan ayrılıyor

Dentsu International Global CEO’su Wendy Clark, yaklaşık iki yıl sürdürdüğü görevinden ayrılıyor. Clark’ın ayrılığının nedeni, Dentsu’nun pek yakında gerçekleştireceği yeniden yapılanma. Zira Dentsu Group, Japonya içi ve dışı olmak üzere iki ayrı network’ünü tek çatı altında birleştirme hazırlığında.

Ayrılığa dair açıklama için Wendy Clark’a ulaşılamadı. Londra’daki bir Dentsu sözcüsü ise, yönetimin Dentsu için uzun vadeli yol haritası üzerinde çalışmalar yürüttüğünü, planlama sürecinin son halini almasının ardından daha kapsamlı açıklama yapılacağını ifade eden resmî açıklamadan başka bir şey söylemedi.

Dentsu Group, Japonya operasyonlarını yürüten Dentsu Japonya Network’ü ve Japonya dışındaki operasyonları yürüten Dentsu International olmak üzere iki ayrı ajans network’üyle faaliyet gösteriyordu. Japonya’da reklam sektörünü domine eden grup, uluslararası bir network oluşturmak adına son onyılda önemli yatırımlar gerçekleştirmişti.

İki network’ün birleştirilmesine yönelik hamle, Dentsu Group’un operasyonlarını sadeleştirmek, operasyon masraflarını azaltmak, bilançosunu iyileştirmek ve hisse senedi değerini yükseltmek adına geniş kapsamlı değerlendirme ve hızlandırılmış dönüşüm programı başlatıldığına dair Ağustos 2021’de yaptığı açıklamanın bir yıl sonrasında geldi.

Sektörün deneyimli isimlerinden Wendy Clark, Dentsu öncesinde DDB Worldwide Global CEO’su olarak görev alıyordu.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.