MediaCat

Wendy Clark Coca-Cola’dan ayrılıyor

Clark’ın ABD’de başkanlık yarışına girmeye hazırlanan Clinton’ın ekibine katılacağı konuşuluyor.

Wendy Clark Coca-Cola’dan ayrılıyor

Coca-Cola‘nın Kuzey Amerika’daki entegre pazarlama iletişimi faaliyetlerini yürüten kıdemli başkan yardımcısı Wendy Clark, üç aylık bir izne ayrılıyor. Yakın çevresine zamanını “tutkuyla bağlı olduğu bir projeye” adayacağını söyleyen Clark’ın, ABD’de Başkanlık yarışına katılmaya hazırlanan Hillary Clinton‘ın ekibine katılacağı tahmin ediliyor. AdAge‘in ABD’de yayın yapan sektörel dergi Beverage Digest’e dayandırdığı haberinde ne Clark’ın, ne de Coca-Cola’nın ayrılığın Clinton ile ilişkisine dair resmi bir açıklama yapmadığı belirtiliyor.

Wendy Clark'ın ABD'de başkanlık yarışına girmeye hazırlanan Clinton'ın ekibine katılacağı konuşuluyor.

Wendy Clark ve Bill Clinton, Clinton Global Initiative tarafından düzenlenen bir toplantıda birlikte.

Haberde Clark’ın takım arkadaşlarına gönderdiği memorandumda, “Bu zaman zarfında ilgilenmeye vakit bulacağım, tutkuyla bağlı olduğum bir projem var. Konunun herhangi bir başka şirket ya da kar amacı güden bir başka kuruluşla ilişkisi yok; bu dünyayı gerçekten değiştireceğine inandığım ve karşınıza hayatınızda sadece bir kez çıkabilecek bir fırsat” ifadelerine yer verdiği belirtiliyor.

Coca-Cola’nın ise şu açıklamayı yayınladığı ifade ediliyor: “Wendy Clark, şirket dışında kişisel ilgi duyduğu bir projeye destek vermek üzere 31 Mart’a kadar ücretsiz izne ayrılmıştır. Eksikliğinde ekibi doğrudan Coca-Cola Kuzey Amerika Başkanı Sandy Douglas’a rapor verecektir. Şirketimiz kişisel tutkusunun peşinde koşan çalışanımızın arkasındadır ve bu kısa aranın ardından geri döneceği günü heyecanla beklemektedir.”

Paylaştığı tweet’lerden Clinton’a olan hayranlığı açıkça belli olan Clark’ın bu hamlesi, Coca-Cola için oldukça kritik bir dönemde geldi. Bu hafta içerisinde tüm dünyada 1800 kadar çalışanının görevine son vermeye hazırlandığını açıklayan şirket, yavaşlayan satışlarla ortaya çıkan açığı tasarruf politikaları ile telafi etmeyi amaçlıyor. AdAge, memorandumunda “ekibimize ve planlarımıza inancım sonsuz” dediği belirtilen Clark’ın iyimserliğinin diğer Coca-Cola yetkilileri tarafından da paylaşıldığını ve şirketin ilk çeyrek planlarının hâlihazırda yürürlüğe alındığını söylüyor.

Kaynak: Advertising Age

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.