MediaCat

WARC 100’da tanıdık yüzler

“Çalışan” reklam ve pazarlama kampanyalarının yanı sıra bu işlere imza atan ajansların da listelendiği sıralamada tanıdık isimler var.

WARC 100’da tanıdık yüzler

WARC tarafından yıllık olarak hazırlanan WARC 100 yayınlandı. Ajans, marka ve kampanyaların “etki ve strateji yarışmalarındaki performansları” ışığında hazırlanan listede Yılın Kampanyası unvanının sahibi Ariel için hayata geçirilen Share The Load* (BBDO Mumbai-Mediacom Mumbai) olurken Yılın Reklamvereni Procter&Gamble, Yılın Markası ise Vodafone oldu.

Bu kategoride Türkiye’den yer alan tek iş, 57’nci sıradaki, Y&R Istanbul / Team Red, Mindshare Istabul ve Ogilvy PR Istanbul imzalı Between Us (Aramızda Kalsın).

Türkiye’den 4 ajans listede!

Türkiye’den WARC 100’ın 2017 versiyonunda yer almayı başaran dört ajans var. Medya ajanslarının listelendiği kırılımda beşinci sırada yer alan Mindshare Türkiye, topladığı 71,8 puanla listede yer alan Türkiye menşeli tek ajans olarak; Starcom New York, Mindshare New York, Atomic 212 Group ve Manning Gottlieb OMD’yi takip ediyor.

Yaratıcı ajanslar arasında ise Türkiye’den Y&R İstanbul/Team Red’i görüyoruz. Ajans, topladığı 53,5 puanla 26’ncı sırada. Digital/Specialist Agencies başlığı altında ise Türkiye’den farklı alanlarda uzmanlaşan iki ajans listede kendilerine yer bulmayı başarıyor: 18’inci sırada Ogilvy PR İstanbul ve 27’nci sırada Plasenta’yı görüyoruz.

Warc 100’ın 2017 versiyonunda yayınlanan tüm listelere buradan ulaşabilirsiniz.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.