Dijital olunca çok kolay!

IAB Türkiye tarafından düzenlenen MIXX DigiTalks sona erdi.

13.04.2017 - 16:03 | Arzu Nilay Kocasu

Dijital olunca çok kolay!

IAB Türkiye tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen MIXX DigiTalks semineri bugün Four Seasons Bosphorus’ta gerçekleşti.

“Benim dünyam dijital” başlığı çerçevesinde, markaların dijitalleşen dünyayı daha iyi anlamalarını sağlayacak ipuçlarının katılımcılarla paylaşıldığı etkinlikte IAB Türkiye’nin GfK’ya yaptırdığı Dijital Reklamın Markaya Etkisi Araştırması’nın sonuçları da ilk kez paylaşıldı.

Dijital olunca çok kolay!İbrahim Selim’in moderatörlüğünde gerçekleşen etkinlikte ilk sözü IAB Türkiye Başkanı Dr. Mahmut Kurşun aldı. “Dijital sektörde yapılan 1 TL’lik reklam yatırımı, milli gelire 17 misli katkı sağlıyor. Yani dijital kendi gelişirken aynı zamanda makro gelişmeyi de destekliyor. Dijital demek memleket meselesi demek” diyen Kurşun şöyle devam etti:

“Günümüzde dünya ekonomisinin yüzde 22,5’ini dijital ekonomi oluşturuyor. IAB Türkiye olarak Ipsos Türkiye ve Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’yle birlikte hazırladığımız Dijital Reklamın Ekonomiye Katkısı araştırması 2015’te dijital reklamın doğrudan ve dolaylı etkileriyle istihdama 1,2 milyonluk katkı sağlıyor. Dijital dünyanın genç nüfusa sahip ülkemiz için çok değerli iş imkânları yarattığını unutmamalı ve gençlerimizi lise – üniversite düzeyinden başlayarak bu alana yönlendirmeliyiz.”

Kurşun’un ardından sahnedeki yerlerini alan GfK Türkiye Crossmedia Link Direktörü Ali Şahin ve GfK Türkiye Danışmanı Ümit Karaduman, IAB Türkiye’nin GfK’ya yaptırmış olduğu Dijital Reklamın Markaya Etkisi Araştırması’nın sonuçlarını izleyicilerle paylaştılar. Markaların, dijital pazarlama yoluyla edindiği bilinirlik, hatırlanma, reklam beğenisi, farklı iletişim mecralarındaki etki gibi temel davranışları ölçmek amacıyla yapılan araştırmanın üç anahtar içgörüsü şöyle:

  • Dijital yatırımlar hatırlanma, beğeni ve imaj anlamında markaya pozitif katkı sağlamakta önemli bir rol oynuyor.
  • Dijital mecra kullanımı tüketicinin markayla etkileşmesini kolaylaştırıyor.
  • Reklam kampanyalarında dijitalin etkin kullanılması hedef kitleleri belirgin biçimde harekete geçiriyor.

IAB Türkiye tarafından düzenlenen MIXX DigiTalks sona erdi.

Araştırma sonuçlarının açıklanmasının ardından söz alan YouTuber Berkcan Güven’i takiben Oyuncu ve “influencer” Akasya Asıltürkmen, Unite.ad Kurucu Ortağı Arman Acar ve Arçelik Dijital Strateji ve Pazarlama Direktörü Metin Cherasi; Wanda Digital Yönetici Ortağı Burçak Günsev’in moderatörlüğünde “celebrity” ve “fenomen” kavramları arasındaki farkı, markaların “influencer” seçerken nelere dikkat etmesi gerektiğini ve “influencer” çevresinde şekillenen pazarlama modelinin çalışabilmesi için gerekli olan dönüm noktalarını masaya yatırdılar.

IAB Türkiye tarafından düzenlenen MIXX DigiTalks sona erdi.“Dijital tüketici için özel içerik üretmek” sunumuyla Unilever Dijital ve Pazarlama Dönüşüm Direktörü Yüce Zerey’in, “Geleneksel televizyonculuğun dönüşümü” sunumuyla ise Ciner Yayın Holding Dijital Reklam Genel Müdürü Uğur Timurkan’ın sahneye çıktıkları etkinlikte ayrıca mobil pazarlamanın yükselişi, dijital pazarlama iletişiminde müzik ve yeni nesil ATM’ler de Mindshare Dijital Bölüm Başkanı Meltem Moral, Doğan TV Dijital Rwklam Grup Başkan Yardımcısı Haymi Behar ve Hepsiburada.com CCO’su Emre Ekmekçi’nin moderatörlüklerindeki üç panelde alanında uzman isimlerle detaylarıyla ele alındı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.