MediaCat

Vodafone’da Serpil Timuray’a yeni görev

Vodafone Grubu’nda üst düzey atama.

Vodafone’da Serpil Timuray’a yeni görev

ABD menşeli Fortune dergisinin, bu yıl ilk kez hazırladığı En Güçlü Kadınlar Uluslararası Listesi’nde 23’üncü sırada yer verdiği Serpil Timuray; 2014 yılından bu yana Vodafone Grubu bünyesinde Afrika, Orta Doğu, Asya, Pasifik (AMAP) bölge CEO’su olarak yürüttüğü görevine artık Vodafone Grubu Ticari Operasyonlar ve Strateji Dünya Başkanı olarak devam edecek.

Yeni mevkisi çerçevesinde, 15/16 mali yılı sonuçlarına göre yaklaşık 56 milyar Euro yıllık gelire ve toplam 462,2 milyon aboneye sahip Vodafone Grubu’nun dünya genelindeki tüm ticari operasyonlarının yönetimine liderlik edecek Timuray; marka, pazarlama, satış, dağıtım, müşteri hizmetleri faaliyetlerinin yanı sıra kendisine bağlı ticari fonksiyonların yetenek geliştirmesine de önderlik edecek. Timuray, Vodafone Grubu’nun dünya genelindeki strateji geliştirme süreçlerinden de sorumlu olacak.

Vodafone Grubu Dünya İcra Kurulu’nun bir parçası olmaya ve Grup CEO’su Vittorio Colao’ya doğrudan bağlı olarak çalışmaya devam edecek Timuray’ın yeni ataması hakkında konuşan Colao şu açıklamayı yaptı: “Marka, pazarlama ve ticari stratejiler alanlarında güçlü bir geçmişe sahip olan Timuray, AMAP Bölge CEO’su olarak Vodafone Grubu’nun en hızlı büyüyen pazarlarında sergilediği başarılı operasyonel liderliğiyle önemli işlere imza atmıştır. Timuray ile yeni görevinde birlikte çalışmayı sabırsızlıkla bekliyorum.”

15 Ekim 2016 itibarıyla Vodafone Grubu Ticari Operasyonlar ve Strateji Dünya Başkanı olarak görevine başlayan Serpil Timuray Vodafone Grubu’nun Çeşitlilik ve Dahiliyet Komitesi’nin liderliğine ve Eylül 2016’dan itibaren başladığı Vodafone Türkiye Yönetim Kurulu Başkanlığı’na da devam edecek.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.