MediaCat

Vodafone global marka stratejisini yeniledi

Marka stratejisini, sloganını ve görsel kimliğini yenileyen Vodafone ülkemizde yeni dönemde yola “Birlikte Mümkün” sloganıyla devam edecek.

Vodafone global marka stratejisini yeniledi

Dünyanın önde gelen telekomünikasyon şirketlerinden Vodafone, dünya genelinde marka konumlandırma stratejisini, sloganını ve görsel kimliğini yeniledi. Vodafone’un yeni marka kimliğinde teknoloji ve insan birlikteliğinden doğan güçle daha iyi bir geleceğin mümkün olduğuna vurgu yapılırken, markanın yeni dönem sloganı ise “Together We Can” olarak belirlendi. Slogan, Türkiye’de “Birlikte Mümkün” şeklinde kullanılacak.

Vodafone’un Birlikte Mümkün mesajında dikkat çekilen noktalar arasında gelecekte gigabit seviyesinde hızlara ulaşacak altyapıların toplum hayatı üzerindeki etkileri de yer alıyor. Buna göre, yüksek hızlı altyapılar insanların ve toplumların bağlantısını güçlendirecek, karbon emisyonlarını azaltmak için iletişim teknolojisinden faydalanılmasını sağlayacak; eğitim, sağlık ve refahı destekleyerek daha kapsayıcı ve sürdürülebilir bir toplum yaratılmasına yardımcı olacak.

Yeni marka konumlandırması öncesinde yaptırılan tüketici araştırmaları ise teknolojinin insan hayatında önemli bir dönüştürücü etkiye sahip olduğunu ortaya koyuyor. Araştırma sonuçları, teknolojinin insanları bireysel olarak heyecanlandıran bir olgu olmaktan çıkıp, sürdürülebilirlik ve toplumsal gelişme gibi alanlarda fark yaratan daha anlamlı bir role evrildiğini gösteriyor. Buna göre, her 10 kişiden 8’i sürdürülebilirliğin güven markası olmanın en önemli unsurlarından biri olduğunu belirtiyor.

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Meltem Bakiler Şahin, Vodafone’un yeni marka kimliğini, “İçinde bulunduğumuz pandemi süreci, bireylerden kurumlara herkesin bağlantıda olabilmesi için teknolojinin ne kadar önemli rolü olduğunu her zamankinden daha net bir biçimde gösterdi. Amaç odaklı bir şirket olarak, teknolojinin insan yaşamını iyileştirebileceğine inanıyoruz. Yeni marka konumlandırmamız daha iyi bir geleceğe bağlanma amacımıza bizi daha da yaklaştırırken, kapsayıcı ve sürdürülebilir bir dijital toplum yaratma düşüncemizi destekliyor. Birlikte Mümkün derken ‘biz’ olmanın önemine vurgu yapıyor, insan teknoloji işbirliğinin harikalar yaratabileceğine dikkat çekmek istiyoruz” sözleriyle değerlendirdi.

Vodafone’un yeni marka konumlandırması kapsamında logosunda ve kırmızı fon kullanımında da bazı değişikliklere gidildi. Yeni marka kimliğinin duyurusu ise televizyon, yazılı basın ve dijital mecraları kapsayan tanıtım kampanyasıyla gerçekleştiriliyor.

Birlikte Mümkün kampanyası kapsamında hazırlanan 45 saniyelik reklam filmi ülkemizde 2 Nisan tarihi itibarıyla gösterilmeye başlandı. “Sorgulayan Kız” temalı filmde hastalıkların tedavisi, iklim değişikliğiyle mücadele ve dijital dahiliyet gibi konular üzerinden etrafındaki dünyayı sorgulayan genç bir kızın hikâyesi ve Vodafone’un soruların yanıtlanmasında oynadığı rol anlatılıyor.

Tanıtım kampanyası Türkiye’nin yanı sıra Almanya, İspanya, İngiltere, Çekya, Güney Afrika, Gana, Mozambik gibilerinin de bulunduğu 30 pazarda yürütülecek. Londra merkezli reklam ajansı New Commercial Arts tarafından Tom Green yönetmenliğinde çekilen filmin Türkiye uyarlamasını VMLY&R üstlenirken, medya satınalma tarafında ise Carat ile çalışıldı.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.