Cannes Lions’ın yeni rotası New York olabilir

Festivalin geleceğine yönelik yeni bir plan gündemde.

05.04.2021 - 09:45 | Sencer Uçar

Cannes Lions'tan Türkiye’ye 1 ödül daha

Yılın ilk günlerinde festivalin bu yıl haziran ayının üçüncü haftasında yüz yüze gerçekleştirilmesi planından söz edilen ancak geçtiğimiz ay iki kıtaya ve dijitale yayılacak hibrit bir modelin değerlendirildiği Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali’nin bu defa New York’a uzanması gündemde.

Ad Age’in konuya yakın isimlere dayandırdığı haberine göre, festivale üç aydan kısa bir süre kala Fransa’da pandemi nedeniyle yeni kısıtlamaların uygulanmaya başlaması üzerine MediaLink, alternatif bir planı değerlendirerek, New York City’de Cannes Lions’a bağlı bir organizasyon gerçekleştirmeyi amaçlıyor.

ABD’de yüz yüze etkinliğin gerçekleştirilebileceği fikrinde, festivale ABD’den katılanların çoğunluğunun New York’ta yaşamaları ve bölgedeki yoğun aşılama çalışmalarına ek olarak New York City’de aşılama sürecinin 6-8 hafta içerisinde tamamlanmasını amaçlayan yeni planlar etkili. Konuya yakın kaynaklar, Ascential işbirliğiyle düzenlenecek bir etkinlik için MediaLink’in ev sahipliği konusunda Whitney Amerikan Sanat Müzesi ile görüşme halinde olduğunu belirtiyor.

MediaLink CEO’su Michael Kassan konuya dair bir açıklama yapmazken, Cannes Lions adına konuşan bir yetkili ise Fransız otoriteleriyle görüşmelerin sürdüğünü ve ülkede gerçekleşecek yüz yüze etkinliklerin geleceği hakkında daha fazla bilgi alabilmek için beklediklerini, yeterli bilgi edinmelerinin ardından açıklama yapabileceklerini söyledi. Aynı yetkili New York’ta etkinlik düzenlenmesi ihtimalini ise yorumsuz bıraktı.

Kaynak: Ad Age

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.