MediaCat

Vestel’in satış ve pazarlama yönetiminde görev değişimi

Markanın pazarlama ekibinde iki üst düzey yönetici yeni görevlere atandı.

Vestel’in satış ve pazarlama yönetiminde görev değişimi

Vestel, yeni yıla girerken pazarlama ve satış kanallarının yönetiminde yenilenmeye gidiyor. Bu doğrultuda son üç yıldır Vestel pazarlamadan sorumlu genel müdür yardımcısı olarak görev yapan Mert Gürsoy, Vestel bayi kanalı satış genel müdür yardımcılığı görevine getirildi. Mert Gürsoy’dan boşalan Vestel pazarlamadan sorumlu genel müdür yardımcılığı görevini ise Tunç Berkman üstlendi.

Vestel Bayi Kanalı Satış Genel Müdür Yardımcısı Mert GürsoyVestel bayi kanalı satış genel müdür yardımcılığı görevine atanan Mert Gürsoy, ortaöğrenimini Özel Saint Benoît Fransız Lisesi’nde tamamladıktan sonra University of Houston’da 1 sene İngilizce ve farklı kültürlerle iletişim eğitimi aldı. 1999 yılında Koç Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. 2000 yılında Vestel Pazarlama’da ürün sorumlusu olarak göreve başlayan Gürsoy, farklı ürün gruplarında bu sorumluluğu yürüttükten sonra sırasıyla Vestel Elektronik pazarlama müdürlüğü ve Vestel Beyaz Eşya pazarlama müdürlüğü görevlerini üstlendi. Son 3 yıldır Vestel pazarlamadan sorumlu genel müdür yardımcılığı pozisyonunda başarıyla görev yapan Mert Gürsoy, Aralık ayı itibariyle Vestel bayi kanalı satış genel müdür yardımcılığı görevine atandı. Yaklaşık 15 yıldır Vestel ailesinin üyesi Gürsoy, kurumu ve bayileri yakından tanıyan bir yönetici olarak bayi kanalı satışlarını geliştirme hedefiyle çalışacak.

Vestel Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tunç BerkmanVestel pazarlamadan sorumlu genel müdür yardımcısı görevine getirilen Tunç Berkman, 1995 yılında Syracuse University’den mezun olduktan sonra MBA’ini Babson College’daki F.W. Olin Graduate School of Business’ta tamamladı. 2000 yılında Koç Holding yeni iş geliştirme grubu proje yöneticisi olarak iş hayatına başlayan Berkman, Türkiye’nin ilk internet seyahat şirketi Bookinturkey firmasını kurdu. Tunç Berkman, daha sonra Koç Bilgi Grubu stratejik planlama yöneticisi olarak görev yaptı. Tanı Pazarlama’da operasyon ve planlama grup yöneticiliği ve stratejik planlama yöneticiliği yapan Tunç Berkman, Arçelik‘te sırasıyla iş geliştirme yöneticisi ve pazarlama grubu yöneticiliği görevlerini üstlendi. 2007 yılında Avea’da stratejik planlama direktörü olarak görev alan Berkman, aynı kurum içerisinde kurumsal pazarlama ve sanal operatörlerden sorumlu direktör olarak da çalıştı. People Communications ve Veritas Media şirketlerinde Genel Müdürlük yapan Berkman, Türkiye’nin ilk mobil alışveriş şirketi Mobilexpress’in ve Chado çaylarının kurucu ortaklarından biridir.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.