MediaCat

Unstereotype Alliance Türkiye yönlendirme komitesini seçti

Unstereotype Alliance Türkiye’nin ilk genel kurul toplantısı online gerçekleşti.

Unstereotype Alliance Türkiye yönlendirme komitesini seçti

Reklamlardaki zararlı toplumsal cinsiyet kalıp yargılarını dönüştürmek amacıyla Aralık 2019’da faaliyete geçen Unstereotype Alliance Türkiye ilk genel kurul toplantısını gerçekleştirdi.

UN Women Türkiye koordinasyonunda, Reklamverenler Derneği ve Reklamcılar Derneği’nin yanı sıra imzacı 13 reklamveren ve paydaşların katılımıyla online gerçekleştirilen genel kurul toplantısında iki yıl süreyle görev yapacak yönlendirme komitesi belirlendi. Buna göre, Unstereotype Alliance Türkiye Yönlendirme Komitesi Üyeleri; Reklamverenler Derneği, Reklamcılar Derneği, Eczacıbaşı Holding, Kantar Media ve Unilever Türkiye oldu.

Genel kurul toplantısı neticesinde stratejik öncelik verilecek konu başlıkları; toplumsal cinsiyete dayalı kalıp yargılara son verecek farkındalık kampanyaları, gençlere erişim, temel ölçümleme metriklerinin geliştirilmesi ve öz denetim sisteminin oluşturulması olarak belirlendi.

Unstereotype Alliance Türkiye Sözcüsü Ahmet Pura, toplantıdaki konuşmasında, “Dünya genelinde 900 milyar doları kontrol eden Dünya Reklamverenler Federasyonunun (WFA) desteğiyle platformun önemli paydaşlarından biri haline gelen Türkiye operasyonunu kurduğumuzda, reklamın toplumu pozitif yönde dönüştürücü etkisini tetikleyecek her çalışmanın sorumluluğunu alacağız demiştik. Biz en iyi bildiğimiz yolda yürüyerek reklamda dönüşümü başlattık. UN Women’ın küresel ‘know-how’ı ve Unstereotype Alliance’ın elindeki araç ve verilerin bu yolculukta bizlere rehberlik edeceğine ve çok önemli sonuçlar elde etmemize vesile olacağına inanıyorum. Reklam sektöründe imza atacağımız toplumsal cinsiyet eşitliği konusundaki çalışmaların, ileride farklı sektörlerin ve yasal düzenlemelerin önünü açacağına olan inancımızı da bir kez daha yineliyorum” dedi.

Unstereotype Alliance Türkiye’nin Concept imzalı “Reklamlar Değişir, Toplum Değişir” farkındalık kampayası ise açıkhava ve sosyal medyanın ardından Yetkin Dikinciler ve Beyazıt Öztürk’ün gönüllü olarak seslendirdikleri radyo spotları ile devam edecek.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.