MediaCat

Unilever’den hayvan deneylerini yasaklama çağrısı

Unilever, kozmetik sektöründe hayvan deneylerine dünya çapında yasak getirilmesini talep ediyor.

Unilever’den hayvan deneylerini yasaklama çağrısı

Hayvanların korunması adına faaliyet gösteren Humane Society International ile güçlerini birleştiren FMCG devi Unilever, kozmetik sektöründe hayvan deneylerinin küresel çapta yasaklanması çağrısında bulundu.

Her ne kadar Avrupa Birliği’nde 2013 yılından bu yana yasak olsa da, Cruelty Free International tarafından yapılan bir araştırmaya göre dünya genelinde 115 milyon hayvan, deneylerde radyasyona maruz kalıyor, zehirli gaz soluyor, zararlı maddelerle besleniyor ya da hayvanlara zararlı maddeler enjekte ediliyor.

Konuyu Independent’a değerlendiren bir Unilever yetkilisiyse, hayvan kullanılmadan gerçekleştirilen ürün güvenliği testlerinde 30 yıllık deneyimlerinin bulunduğunu ve dünya genelinde 50 partnerle işbirliği yaptıklarını belirterek, bu konudaki deneyimlerini paylaşmaya açık olduklarını; sivil toplum örgütleri, devletler ve şirketlerin ortak hareket etmeleri halinde de kozmetik deneylerinde hayvan kullanılmasının yakın gelecekte tarihe karışabileceğini ifade etti.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.