3. Uluslararası Yeşilay Karikatür Yarışması başlıyor

Son başvuru 31 Aralık 2018.

15.10.2018 - 11:59 | MediaCat

3. Uluslararası Yeşilay Karikatür Yarışması başlıyor

Yeşilay tarafından, bağımlılığa karşı farkındalık çalışmalarına uluslararası boyut kazandırmak amacıyla bu yıl üçüncüsü düzenlenen Uluslararası Yeşilay Karikatür Yarışması başvuruları kabul etmeye başladı. Karikatürcüler Derneği işbirliğinde düzenlenen ve bu yıl “Bağımlılıklara karşı sporun önleyici etkisi” ana teması çerçevesinde gerçekleşecek yarışma, başvuruları 31 Aralık 2018 tarihine kadar kabul edecek.

Birincilik Ödülü 15 bin TL

Karikatürcüler Derneği Başkanı Metin Peker, Yeşilay Bilim Kurulu Başkanı ve Şehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Peyami Çelikcan, 2. Uluslararası Yeşilay Karikatür Yarışması birincisi Karikatürist Borislav Stankovic, Karikatürist Şevket Yalaz ve Yeşilay Etkinlik Birimi Müdürü & Karikatürist Özcan Çalışkan’ın jüri üyeliğini üstlendikleri yarışmaya katılacak adayların sunabilecekleri eser sayısının üst sınırı üç olarak belirlendi. Ödül almamış olmak şartıyla, başka yerde yayınlanmamış eserler de yarışmaya kabul ediliyor.

Sanatsal niteliği, konuya uygun mizahi yönü, eserde yansıtılan konunun günlük yaşamla ilişkili toplumsal ve kültürel etki gücüne göre puanlandırılacak eserler “Birincilik” ve “Başarı Ödülü” olmak üzere iki kategoride değerlendirilecek. Birincilik Ödülü’nün sahibi 15 bin TL, Başarı Ödülü’ne layık görülecek beş kişi ise 3.500’er TL ile ödüllendirilecekler. Dereceye giren eserler, ülkemizde ve dünyada pek çok etkinlikte sergilenme fırsatı yakalayacak.

Mayıs 2019’da gerçekleşecek ödül töreniyle kazananların ödüllerine kavuşacağı yarışma hakkında detaylı bilgiye Cartooncontest.yesilay.org.tr adresinden ulaşılabilir.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.