Unilever Türkiye, ‘Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayınladı

Unilever, daha yaşanabilir bir dünya yaratmak amacıyla gerçekleştirdiği çalışmalarını derlediği...

06.10.2010 - 00:00 | MediaCat

Daha iyi bir gelecek yaratmak için çalışmalarını sürdüren Unilever, üretimden tüketime her aşamada çevresel etkileri en aza indirerek, daha yaşanabilir bir dünya yaratmak amacıyla gerçekleştirdiği çalışmalarını derlediği ‘Sürdürülebilirlik Raporu 2009’u yayımladı.

2007 yılından bu yana, sürdürülebilirlik ve kurumsal sorumluluk alanlarındaki çalışmalarını tüketicileri ve tüm paydaşları ile paylaşan Unilever Türkiye’nin yayımladığı Sürdürülebilirlik Raporu 2009, şirketin sürdürülebilirliği işine ve markalarına nasıl entegre ettiğini; beslenme, sağlık ve hijyen alışkanlıklarına nasıl daha iyi katkıda bulunduğu açıklıyor.

Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi’nin 10 temel ilkesi çerçevesinde şekillendirilen rapora göre Unilever Türkiye, en başta kirliliği üretmemek, daha sonra kaynağında ayırıp geri kazanmak felsefesiyle çalışıyor. Bu faaliyetler neticesinde 2000–2009 yılları arasında, Unilever’in Türkiye’deki 7 fabrikasında, üretilen ton başına kükürtdioksit emisyonunda yüzde 93, katı atık miktarında yüzde 62, karbondioksit salımında yüzde 59, enerji tüketiminde yüzde 50, su tüketiminde ise yüzde 48 azalma sağlandı.

Karaca: Her gün daha iyi bir gelecek için çalışıyoruz
Unilever Türkiye CEO’su ve Unilever Asya, Afrika, Orta ve Doğu Avrupa Başkan Yardımcısı İzzet Karaca, “Unilever Türkiye olarak, bugün yapacağımız küçük dokunuşların gelecekte büyük farklar yaratacağına inanıyor; çalışanlarımız ve tüketicilerimizle birlikte ortak değerlere imza atıyoruz. ‘Her gün daha iyi bir gelecek yaratmak için çalışmak’ şeklinde belirlenen yeni vizyonumuz doğrultusunda bir yandan şirketimizi iki kat büyütürken, diğer yandan çevre üzerindeki toplam etkimizi azaltmayı hedefliyoruz” dedi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.