MediaCat

Uni Baby ve Migros’tan işbirliği

Uni Baby Bebek Deterjanı ve Yumuşatıcı Yeniden Dolum İstasyonu, bir yıl süreyle Caddebostan MMM Migros mağazasında konumlanacak.

Migros ve Uni Baby, plastik atık üretimini azaltmak ve bu konuda tüketicilerde farkındalık oluşturmak amacıyla Yeniden Dolum İstasyonu projesini hayata geçirdi. Müşterilerin özel tasarlanmış ambalajları yeniden doldurabileceği Uni Baby Bebek Deterjanı ve Yumuşatıcı Yeniden Dolum İstasyonu, pilot olarak bir yıl süreyle Caddebostan MMM Migros mağazasında müşterilerle buluşacak.

İstasyondan faydalanmak isteyenler, daha önce aldıkları bebekler ve hassas ciltli yetişkinlere özel Uni Baby deterjan veya yumuşatıcıların boş ambalajını Caddebostan MMM Migros mağazasına getirerek doldurabilecek. Ambalajdaki barkodu okutmanın yeterli olduğu işlemde dolum bittikten sonra yeniden verilen barkod ile ödeme yapan müşteriler, tüm bu adımları istasyon üzerindeki ekrandan da takip edebilecek.

Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri CMO’su Bilge Çiftçi projeyi, “Uni Baby, bebek deterjanı kategorisinde annelerin en çok güvendiği ve tercih ettiği lider bir marka. Ürünlerimizi bebeklerin ihtiyaçları doğrultusunda geliştiriyor, bebek cildine yönelik hassasiyetimizi çevre için de gösteriyoruz. Yarınlara sözümüzle daha sürdürülebilir bir gelecek için değer yaratmak üzere, Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri olarak İş Dünyası Plastik Girişimi (İPG) imzacısıyız. İPG plastik taahhütlerimiz kapsamında, 2022 yılında Uni Baby markamız altında 75 ton plastik azalttık. Tüketicilerimizin satın aldığı ambalajı birden fazla kez kullanmasına imkân sağlayan yeniden dolum istasyonuyla plastik kullanımının azaltılmasına destek olacağız. Bunun yanı sıra yeniden dolum konusunda da bir bilinç ve farkındalık yaratma arzusundayız” sözleriyle değerlendirdi.

Migros Ticaret A.Ş. Kalite ve Çevre Yönetimi Direktörü Hülya Günay ise, “Migros İyi Gelecek Planımız çerçevesinde, sürdürülebilirlik alanında belirlediğimiz yol haritamız ve hedeflerimize iş ortaklarımız ve müşterilerimiz başta olmak üzere tüm paydaşlarımızı dahil ederek yarattığımız pozitif etkiyi katlıyoruz. Plastik kullanımının azaltılmasına yönelik farkındalığı artırma çalışmalarımız, hayata geçirdiğimiz işbirlikleri ile güçleniyor. İş Dünyası Plastik Girişimi taahhüdümüz kapsamında, operasyonlarımızda iki yılda 463 ton azalma gerçekleştirdik. Uni Baby ile Caddebostan MMM Migros mağazamızda başlattığımız Yeniden Dolum İstasyonu projemiz ile de hem müşterilerimizin hem de doğanın kazanmasına vesile oluyoruz. Bu uygulamayı ilerleyen süreçte diğer mağazalarımıza da yaygınlaştırmayı ve deterjan satışı sebebiyle oluşan yıllık plastik atığı azaltmayı amaçlıyoruz” eklemesinde bulundu.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.