MediaCat

Umut için geri istenen Umut Paraları

Child Focus’un geçmişte umudu yayan Umut Paralarını bağışa çevirmeye yönelik sembolik bir çağrısı var.

Kayıp çocukların bulunması ve cinsel istismara uğramalarını önlemek amacıyla faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşu Child Focus, medyanın ilgisi azalsa bile kayıp çocuklar için umudun hep var olacağını göstermek için 2016 yılında harekete geçmişti. Kuruluşun Wunderman Thompson Benelux ​işbirliğiyle hayata geçirdiği Coins of Hope (Umut Paraları) projesinde Euro Bölgesi’nde 19 ülkeyle güçler birleştirilmiş, üzerinde 20 yıl önce kaybolan Liam Vanden Branden’in resminin ve derneğin internet adresinin bulunduğu 1 milyon adet madeni 2 euro basılmıştı. Madeni para dolaşımda kaldığı sürede ortalama 2 bin 500 insana ulaşıyordu ve bulunamayan hiçbir çocuğun unutulmadığı bu sayede her gün hatırlatılabilecekti. Lansmanı 25 Mayıs Uluslararası Kayıp Çocuklar Günü’nde gerçekleşen Coins of Hope ertesi yıl Cannes Lions’ta PR kategorisinde Altın Aslan’a uzanmıştı.

Child Focus yaklaşık yedi yıl sonra Umut Paralarının kendisine iade edilmesini talep ediyor. Vakfın tarihinde ilk kez gerçekleştirdiği bağış toplama kampanyası, Belçikalılara gazeteler ve sosyal medya aracılığıyla “Geri Getirin” sloganıyla sesleniyor.

Vakfın ilk kez bir bağış toplama kampanyası düzenlediğine dikkat çeken Wunderman Thompson Benelux Kreatif Direktörü Kasper Janssens “Umut Paraları yeniden umut versin istedik” derken, Child Focus İletişim Başkanı Stephan Smets ise paraların geri çağrılmasının elbette sembolik olduğunu, banka aracılığıyla yapılacak tüm bağışlara açık olduklarını ifade ediyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.