Ulan İstanbul pazartesilerin galibi

18 Ağustos’ta Twitter’da en çok konuşulan programlar.

19.08.2014 - 17:25 | MediaCat

Ulan İstanbul, Pazartesi günlerini kendi günü ilan ederek bir açık ara birinciliğe daha imza attı. Sosyal TV izleyicilerinin Kardeş Payı ve Leyla ile Mecnun dizisi gibi doğal bulduklarını söyledikleri dizi kemikleşmiş bir hayran kitlesi edinmeye başladı. “Bizim en büyük fazlamız ne biliyor musun? Çok eksiğiz be abi! Çok eksiğiz..” alıntısının sıkça paylaşıldığı gecede esen Hababam sınıfı etkisi izleyicilerden kaçmadı. FerDer hayranları meydanı boş bırakmazken Yaren-Karlos ilişkisi “Senin parmağına diken batsa benimki kanar! Kanarım” gibi alıntılar eşliğinde gece boyunca anıldı. İzleyiciler aynı zamanda Yaren ve Karlos’tan yeni bir düet beklediklerinin de mesajını Twitter üzerinden iletti.

Kiraz Mevsimi izleyicileri yayınlanan bölüm özetinin arkasından soluğu Twitter’da alarak yeni bölümle ilgili yorumlarını paylaşmaya başladı. Dizi 4,215 izleyiciden toplamda 5,413 Tweet alarak yayılımda 6,832,640 izleyicinin Twitter akışında yer aldı.

Medcezir izleyicileri ise yeni sezon tanıtımı için ekranlarının ve klavyelerinin başına geçtiler. Yeni sezonun yaklaşması ile heyecan seviyesi artan izleyiciler, ekibin paylaştığı fotoğrafları ve set detaylarını anında yaydı. Sosyal TV izleyicileri aynı zamanda Serenay Sarıkaya ve Çağatay Ulusoy’un özel hayatlarının yeni sezonu nasıl etkileyeceği ile ilgili yorum ve paylaşımlarda da bulundu.

Kaçak Gelinler, yeni sezonun yaklaşmasıyla biraz hız keserek Sosyal TV’de dördüncü sıraya geriledi. Dizinin en sevilen karakterlerinden biri olan Şebnem Gürsoy ile ilgili paylaşımlar ağırlıklı olarak yapılırken bir yandan da “Kamu spotu: Selim İnan’ın arabasına binmek ruh ve beden sağlığınız için zararlıdır. Ucunda ölüm var!” gibi alıntılar ve “Bir Şebnem Gürsoy kolay yetişmiyor üzmeyin üzdürmeyin sevgi tomurcuklarını serpin üzerine” şeklinde yorumlar paylaşıldı.

Tekrar bölümleri ile yaz boyunca ekranlardan ayrılmayan Güldür Güldür, Pazartesi gününü beşinci sırada tamamladı. 874 izleyiciden toplamda 949 Tweet alan program yayılımda 1,878,439 izleyicinin Twitter akışında yer aldı.

*Bu analiz, özel bir filtreleme metodolojisi kullanılarak Kimola Analytics tarafından 18 Ağustos 2014 gününün Twitter verileri üzerinden oluşturulmuştur. Analiz içinde geçen kullanıcı paylaşımları gerçek olup, Kimola ve çalışanlarının kişisel görüşlerini yansıtmaz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.