Twitter’dan devlet kontrolündeki medya şirketlerine reklam engeli

Platform reklam politikalarında değişikliğe gitti.

20.08.2019 - 13:41 | Sencer Uçar

Twitter'a reklam yasağı

Hong Kong’da devam eden protestolar hakkında Çin’in sosyal medya platformları üzerinden dezenformasyon faaliyetleri yürüttüğünün anlaşılmasının ardından Twitter, reklam politikalarında bir dizi değişikliğe gitti. Sosyal medya devi, bundan böyle devletlerin kontrolündeki medya şirketlerinden reklam almayacağını açıkladı.

Twitter’ın sağlıklı söylemi ve açık iletişimi koruma arzusunun vurgulandığı açıklamada, takip edilmesi tercih edilen hesaplarla iletişime geçilmesiyle reklamverenler (ve de halihazırda takip edilmeme ihtimali bulunan hesaplar) tarafından yaratılan içeriklerle iletişime geçilmesinin farklı şeyler olduğu, Twitter’ın her ikisi için de politikaları olmasına karşın reklamverenler için standartların daha yüksek olduğu belirtildi.

30 günlük sürenin ardından söz konusu reklamverenler kampanyalarını sürdüremeyecek. Yeni kuralların kararlılıkla uygulanacağı açıklayan Twitter, editoryal ya da finansal açıdan devlet kontrolündeki medya şirketlerinin platformda kampanya yayınlamasına bundan böyle izin vermeyecek. Twitter’ın kararından etkilenecek olan hesaplar platformda başka bir kısıtlamaya maruz kalmayacak.

Twitter, reklam politikalarındaki değişikliğin bir süredir gündemde olduğunu ve direkt Çin’in aktivitelerine yönelik bir adım olmadığını da belirtti. Dün ise platformdaki Çin menşeli 936 hesabın kapatıldığı duyurulmuştu.

Kaynak: Adweek

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.