Twitter, Snapchat benzeri bir özelliğin peşinde

Sosyal medya platformu video ve fotoğraf paylaşımını kolaylaştırmak için çalışıyor.

25.01.2018 - 17:07 | Sencer Uçar

Twitter, Snapchat benzeri bir özelliğin peşinde

Twitter Inc., platformu kullanıcılar açısından daha cazip hale getirmenin yanı sıra fotoğraf ve video paylaşımını da kolaylaştırmak için Snapchat benzeri bir özellik üzerinde çalışıyor.

Bloomberg’in Twitter’a yakın isimlere dayandırdığı habere göre San Fransisco merkezli şirket kamera odaklı ürünün çalışır durumda bir demo’suna sahip ancak ürünün tasarımı henüz tamamlanmış değil. Ayrıca, ürünün kullanıma sunulacağı tarih hakkında da kesin bir bilgi bulunmuyor. Twitter’a eklenecek yeni özelliğin, kullanıcıları etraflarında olan biten hakkında video klip paylaşmaya itme amacı taşıdığı belirtiliyor.

Twitter’ın mobil uygulamasını kullananlar, uygulamayı çalıştırmalarının ardından anlık video ya da fotoğraf paylaşabilmek için dört basamaktan oluşan bir yol izlemek zorundalar. Direkt kamera ile açılan Snapchat uygulamasında ise fotoğraf ve video paylaşmak için daha az adım bulunuyor. Twitter da bu adımları kısaltmanın yollarını arıyor.

Kaynak: Bloomberg

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.