Havas Creative Group’ta yeni yapılanma

Türkiye'deki tüm yaratıcı ajanslar tek bir grup çatısı ve ortak bir üst yönetim altında toplanıyor.

25.01.2018 - 17:34 | MediaCat

Havas İstanbul'a yeni marka

Havas Creative Group Türkiye, 2018’e yeni yapılanma ile giriyor. Buna göre, Havas Group’un Türkiye’deki tüm yaratıcı ajansları tek bir grup çatısı ve ortak bir üst yönetim altında toplanıyor. Havas İstanbul, Project House, Engage ve Havas Health ajanslarından oluşan yaratıcı grubun bugüne kadar uyguladığı birbirinden bağımsız çalışma sistemi ise muhafaza edilecek.

Yaratıcı grubun Türkiye’deki ülke stratejisini belirleyecek olan yönetim kurulunda Grup CEO görevini Serhat Akkılıç, Chief Growth Officer görevini Cüneyt Devrim, Chief Integration Officer görevini Ceren Çubukçu, Chief Creative Officer görevini ise Ergin Binyıldız üstlenecek; Oldaş Pınar ise tüm kreatif ajanslar için Ülke CFO’su olarak görevine devam edecek.

2017 yılında Project House’daki hisse satışının ardından yürüttüğü CEO’luk görevinden 2018 itibariyle Havas Grubu’nun Türkiye’deki tüm kreatif ajanslarından sorumlu Grup CEO’luğunu üstlenen Serhat Akkılıç, Havas bünyesindeki yaratıcı ajansların Türkiye sorumluluğu ile beraber yaratıcı grubun stratejik olarak genişlemesi için görev yapacak.

Yaşanacak yeni yapılanmada en büyük değişim ise Havas İstanbul’da gerçekleşecek. 2017’de ortakları ile beraber Project House’daki hisselerini satarak Havas grubunda üst düzey yönetime dahil olan Cüneyt Devrim’in CEO’luğunu üstleneceği Havas İstanbul, dönüşüm ile birlikte başta dijital olmak üzere tüm mecralarda çözüm sunan bir tam hizmet ajansı haline gelecek. Yaratıcı grup bünyesindeki diğer ajanslar ise markalarına, bugüne kadar olduğu gibi, kendi odaklarını koruyarak hizmet vermeyi sürdürecek. Grubun ortak hedefi ise iş anlayışındaki yenilikle merkezinde teknolojinin, yaratıcılığın ve stratejinin olduğu, hiyerarşinin azaldığı bir ortamda, akışkan ve esnek bir iş modelini hayata geçirmek, tüm markalar için tanımların ötesi ve kalıpların dışında projeler yaratmak olacak.

Yeni yapılanmada tüm yaratıcı grup ajanslarından sorumlu Chief Creative Officer olan Ergin Binyıldız, Havas’ın Avrupa’daki yaratıcı konsey üyeliğini de yürütmeye devam edecek. Grup seviyesindeki entegrasyondan sorumlu isim Ceren Çubukçu ise Havas bünyesindeki yaratıcı ajansların tüm müşterilerine disiplinlerarası hizmet vermesi için çalışacak.

Havas Creative Group yönetimi, yeni yılda da kardeş şirketi olan Havas Medya ile olan verimli işbirliğini sürdürecek.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.