MediaCat

Sosyal TV’de haftanın öne çıkanları

Özgecan Aslan’dan Nihat Doğan’a, Tuğçe Kazaz’a ve Medcezir’den Kiraz Mevsimi’ne haftanın en çok konuşulanları burada.

Sosyal TV’de haftanın öne çıkanları

Bu hafta 14 Şubat’ın etkisi ve Özgecan Aslan cinayeti ile sosyal TV’de karışık duygularla dolu bir haftayı geride bıraktık. Özgecan’ın ölümü ülkeyi yasa boğarken bu duruma duyarlılık gösteren programlar sosyal TV’de öne çıktı.

Beyaz Futbol konuyla ilgili yaklaşımı nedeniyle izleyicilerinden büyük destek görürken Okan Bayülgen’in Dada Dandinista’sı eleştiri yağmuruna tutuldu. Star TV’nin Pazar geceleri sevilen dizisi Gönül İşleri ise Sosyal Medya’da paylaşım yapmayacaklarını belirterek tepkilerini dile getirdi. Acun Ilıcalı ise Survivor All Star’da yarışması beklenen Nihat Doğan’ın Twitter üzerinden yaptığı açıklamalar dolayısı ile boykot edilirken izleyiciler tarafından uyarıldı. Fox TV’nin yeni dizisi Aşk Yeniden ekranlara ve sosyal TV’ye hızlı bir giriş yaparken, 5N1K bu haftaki konuğu ile gene sosyal TV’yi salladı.

Beyaz Futbol Hafta sonuna damgasını vurdu

Ekranların tartışmalı futbol tartışma programı Beyaz Futbol bu hafta sonu Cumartesi ve Pazar günkü yayınlarını Özgecan Aslan’a ithaf ettiler. Sosyal TV izleyicileri #BeyazFutbolYasta etiketi üzerinden duygu ve düşüncelerini paylaşırken gece boyunca “Şaka bi yana ülkedeki önemli meselelerin konuşulup tartışıldığı tek program Beyaz Futbol” ve “Beyaz Futbol helal olsun futbol falan hikâye tek konuştukları şey #ÖzgecanAslan #BeyazFutbolSaati” şeklinde yorumlar paylaşıldı. Program hareketli bir Cumartesi gecesini sosyal TV’de 3’üncü sırada kapattı.

Twitter Beyaz Futbol'u konuştu

Pazar günü ise daha da radikal bir karara imza atarak Nihat Doğan’ı konuk eden programda sosyal TV izleyicileri Beyaz Futbol ekibine tam destek verdi. İzleyiciler “Nihat Doğan’ın sesini bile duymak istemiyoruz”, “Pascalcım Nihat birazdan Beyaz Futbol’da olacak. Sen yapacağını bilirsin. Eti senin kemiği bizim” ve Nihat Doğan’ın kendini aklamasına müsaade ederseniz, onunla aynı suçu işlemiş olursunuz” şeklinde paylaşımlarla duygularını dile getirdi. Normalde program formatı, futbol eleştirileri ve seçilen konular dolayısı ile eleştiri yağmuruna tutulan Beyaz Futbol bu hafta sosyal TV izleyicilerinin beklemediği bir manevra ile adından söz ettirdi. “Bu ülkede herkes susuyorken futbol programı olmasına rağmen konuşan tek program tebrik ediyorum” ve “Valla sürekli eleştirdiğimiz şu program 2 gecedir yayıncılığın kralını yapıyor. Helal olsun” şeklinde yorumlar gece boyunca yayının ağırlıklı içeriğini oluşturdu. Pazar gecesi zirve anını 00.15’te gören programa dakikada 251 tweet atıldı. Beyaz Futbol sosyal TV’de yüzde 26.69 share ile Pazar gecesinin galibi olurken aynı zamanda izleyicilerde en hararetli etkileşimi yaratan yayın da oldu.

Havada aşk var – 14 Şubat özel bölümler

Medcezir’in bu haftaki bölümü sosyal TV izleyicilerinin 1,5 yıldır bekledikleri bir bölüm olarak ayrı bir gündeme imza attı. Dizi #DikkatAşk etiketi ile yayınlanırken hayranlar beğendikleri ekran görüntüleri ile “Sen benim tek doğrumsun. Sen benim için bir seçenek değilsin…” ve “Fırtınanın şiddeti ne olursa olsun; martı sevdiği denizden asla vazgeçmez.” gibi alıntılar paylaştı. Semih Bağcı’nın “Vee bu gece o gece. Aç kalbini ben geldim. Sıkı sıkı tut bırakma. #dikkataşk nefesinizi kesebilir. #medcezir de bu akşam vahoylar vahoylar” tweet’i ve Nurten Haznedaroğlu’nun “Bu gece kıvılcım değil yangın çıkar! Yansın Ağva a dostlar! Ver coşkuyuuuu aslan torun @cagatayulusoyy #dikkataşk @SrnySrkyResmi” tweet’i gecenin Top Tweetleri arasında yer aldı. Dizi Cuma gecesini %17.69 share ile Sosyal TV2de birinci sırada kapattı.

Kiraz Mevsimi de 14 Şubat bölümü ile izleyicilerine sürpriz yapan bir başka dizi oldu. Şubat başından beri bu bölümü özellikle bekleyen izleyiciler dizilerini sevgililer gününde de yalnız bırakmadı ve yorumlarını #BeniSeviyorsan etiketi ile paylaştı. Öykü ve Ayaz’ın tango sahnesi diziye damgasını vururken, kendilerine Kirazcanlar diyen hayran kitlesi Özgecan Aslan’a da duyarsız kalmadı. Süreç Film’in yayınladığı tango sahnesinin uzun versiyonu ve Aydilge ve Volkan Akmehmet’in Kiraz Mevsimi düeti gece boyunca en çok paylaşılan videolar arasında yer aldı. Dizi bu haftada sosyal TV’deki birinciliğini korudu ve yüzde 26.04 share ile en yakın rakibini ikiye katlayarak sosyal TV’nin tahtına oturdu.

Aşk Yeniden’e Merhaba

Süreç Film’in yapımcılığını üstlendiği, Fox TV’nin yeni dizisi Aşk Yeniden bu Salı ekranlardaki yerini aldı. Yayın gününü sosyal TV’de açık ara birinci sırada tamamlayan dizi geleneksel reytinglerde de Total’de 2’inci, AB’de 1’inci sırada yer aldı. Sosyal TV izleyicisi tarafından övgü yağmuruna tutulan dizi şimdiden Salı günlerinde kendine sağlam bir izleyici kitlesi edindi. İzleyicilerden gece boyunca “#aşkyeniden çoook iyi! gerçek ve iyi bir komedi izlemeyeli çok olmuştu! ellerinize sağlık vallahi”, “İçim açıldı bayıldım çokta kıskandım” ve “#AşkYeniden pek sevdim tüm ekibin ellerine sağlık… hızlı ve izlenilir tam bir romantik komedi, film gibi valla bitmesin istiyoruz…” şeklinde yorumlar alırken Büşra Pekin, Neslihan Yeldan, Şebnem Bozoklu, Rojda Demirer ve Tuba Ünsal gibi ünlülerden de destek gördü. Dizi haftalık listeye de üçüncü sıradan girerek Medcezir’i geride bırakmış oldu.

Twitter Aşk Yeniden'i konuştu

5N1K’dan Tuğçe Kazaz geçti

Cüneyt Özdemir’in sevilen tartışma programı bu hafta bir tartışmalı konuğu daha ağırlayarak sosyal TV’de Perşembe gününü üçüncü sırada kapattı. Kazaz’ın açıklamaları izleyicilerde şok etkisi yaratırken gece boyunca “Daha Sevda Türküsev şokunu atlatamadan 5N1K’da Tuğçe Kazaz’ı gördüm. İnsanlara bu kadar zulüm fazla ama”, “5N1K’da Tuğçe Kazaz hızını alamayarak Uluslararası İlişkiler Teorilerine falan girdi…” ve “Tuğçe Kazaz İttihat ve Terakki ve CHP’ye tepki olsun diye Hristiyanlığa geçmiş! ( Zayrung değil! ) #5N1K” gibi paylaşımlar yapıldı. Tuğçe Kazaz’ın “Tarafsız olduğunu iddia eden 5N1K programı açıklamamın can alıcı birkaç noktasını kesmişler. Korkmuş olmalılar. Neyse onlardan da bu beklenirdi” tweet’i tartışmaları daha da hararetlendirdi. İzleyiciler bununla ilgili “Tuğçe kazaz 5n1k programında açıklamalarımın can alıcı noktalarını kesmişler yazdı IŞİD’i falan bitirecekti herhâlde mahrum kaldık” ve “Tuğçe Kazaz @Tugce_official 5N1K programı açıklamamın can alıcı birkaç noktasını kesmiş, korkmuş olmalılar diyeli 11 dakika oldu #DirenAkıl” gibi yorumlar paylaştı.

Görselin üzerine tıklayarak yüksek çözünürlüklü versiyonuna ulaşabilirsiniz.

Twitter bu hafta bunları konuştu

* Bu analiz, özel bir filtreleme metodolojisi kullanılarak Kimola Analytics tarafından 9 – 15 Şubat 2015 arasında toplanan Twitter verileri üzerinden oluşturulmuştur. Analiz içinde geçen kullanıcı paylaşımları gerçek olup, Kimola ve çalışanlarının kişisel görüşlerini yansıtmaz.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.