Her şey “ağır abi”lerin soyu tükenmesin diye…

Organik ürünler üreticisinden vücut geliştirmeyle uğraşanlara özel çözüm.

18.02.2015 - 11:10 | Ali Kuru

Her şey "ağır abi"lerin soyu tükenmesin diye…

Vücut geliştirmeyle uğraşıyorsanız yüklendiğiniz ağırlıkların kaslarınızı kısmen tahrip ettiğini, egzersizinizin ardından kaslarınızın hem onarım hem de, bir sonraki yükü kolaylaştırmak adına, hacim artırma çabasına giriştiğini bilirsiniz. Bu onarım çabası sırasında vücudunuzun ihtiyaç duyduğu yegâne yapıtaşları da proteinlerdir.

Gündelik besinlerden egzersizle ortaya çıkan ihtiyacı karşılayabilecek kadar çok ve kaliteli protein elde etmek her zaman mümkün olmadığı için vücut geliştirme sürecini ciddiye alanlar proteince zengin gıda takviyeleri kullanırlar. Gerek akademik, gerekse de ulusal yayın yapan kaynaklarda sıklıkla bu protein desteklerinin sağlıksız olduğu, faydayı artırmak adına aslında tehlikeli olan pek çok kimyasalı da içerdiği yönünde haberler duyarsınız.

1988’den beridir kendi çiftliklerinde üretim yapan, ABD’nin en eski organik gıda üreticilerinden birisi olan Organic Valley, buradaki açığı fırsata dönüştürmeye kararlı görünüyor. Marka, “Organic Fuel” adını verdiği proteince zengin yeni süt ürünün “sert” görünümlerine önem veren bu kitle tarafından kolaylıkla hazmedilemeyebileceğini göz önüne almış olsa gerek, işe mizahi bir bakışla yaklaşmayı denemiş.

Kaynak: reddit

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.