Tutanaklar Milliyet’i zirveye taşıdı

Milliyet, İmralı tutanaklarını yayınlamasının ardından en çok konuşulan gazete oldu.

29.03.2013 - 10:56 | Ali Kuru

Tutanaklar Milliyet'i zirveye taşıdı

Tutanaklar Milliyet'i zirveye taşıdı1-15 Mart döneminde basında en çok konuşulan gazeteler sıralamasında, listenin üst sıralarında görmeye alıştığımız gazetelerden Milliyet zirveye yerleşiyor.

Can Dündar ve Hasan Cemal‘in köşe yazılarına ara verilme kararının alınması ve İmralı tutanaklarının yayınlanması gazetenin farklı yayınlara haber olmasında etken rol oynadı.

Hürriyet‘in ikinci sırada yer aldığı listede bu dönem Cumhuriyet üçüncülüğünü koruyor.

GQ yükselişte

Basında en çok konuşulan aylık dergiler sıralamasında ‘En Zengin 100 Türk’ araştırması ile Forbes birinci sıraya yerleşiyor. GQ ise özel haberleriyle bu dönem ikinci sırada. En çok konuşulan haftalık dergiler sıralamasında ise Ekonomist, yayınladığı ‘Türkiye’nin En Başarılı Emlak Yatırımları Araştırması’ ile basının gündeminde yer alarak birinci oluyor. Listenin ikinci sırasında ise ‘Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri’nde karikatür dalında aldığı ödülle haber olan mizah dergisi Penguen var.

Tutanaklar Milliyet'i zirveye taşıdı

Zenginler konuşuldu

Televizyonda en çok konuşulan gazeteler arasında ise Milliyet, İmralı Tutanaklarını yayınlamasıyla birlikte gündem yaratıyor ve birinci sıraya yerleşiyor. Türkiye’nin ve dünyanın en zengin isimlerini açıklayan Forbes ise listenin ikinci sırasına yükseliyor.

Basında en çok yer alan televizyon kanalları arasında ise TRT1 tekrar zirvede yer alıyor. Geçen dönemin lideri Kanal D ise ikinci sırada görülüyor.

Banu Öğüt
(kaynak: ajans press)