Akbank’a yeni atama

Akbank Yönetim Kurulu Üyesi Hamid Biglari’nin görevinden ayrılığı sonrası yerine gelecek isim belli oldu.

29.03.2013 - 09:57 | MediaCat

Atama

Akbank Yönetim Kurulu Üyesi Hamid Biglari’nin görevinden ayrılması sonrası yerine Citigroup Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi’nden (EMEA) sorumlu Genel Müdürü James C. Cowles atandı.

Denison Üniversitesi’nin ekonomi bölümünden 1977 yılında mezun olan Cowles, yüksek lisans derecesini işletme (MBA) dalında 1979 yılında The Wharton School, University of Pennsylvania’da tamamladı.

Citigroup’un Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi’nden (EMEA) sorumlu Genel Müdürlük pozisyonundan önce Cowles, Citigroup bünyesinde; Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Operasyonlarından sorumlu genel müdür yardımcılığı, Citi’nin Batı Avrupa başkanlığı, Citi’nin Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’daki piyasalardan sorumlu bölüm başkanlığı, global hisse senetleri ve sermaye piyasaları bölüm başkanlığı da dahil olmak üzere birçok farklı üst düzey pozisyonda görev aldı.

Cowles, 1979 yılında Smith Barney’e katıldı. Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’dan sorumlu hisse senetleri bölümü başkanlığı, yatırım bankacılığı bölüm başkan yardımcılığı, gayrimenkul yatırım bankacılığı ve ticari İpotek İşlemleri bölüm başkanlığı, borçlanma araçları piyasası bölüm başkanlığı ve doğrudan yatırımlar bölüm başkanlığı pozisyonlarında bulundu.