Türkiye’nin ilk ve tek illüstrasyon ajansı: Beeart

BeeArt, genç ve yetenekli illüstratörleri bir çatı altında topluyor ve reklam sektörüne...

06.02.2009 - 16:29 | MediaCat

BeeArt, genç ve yetenekli illüstratörleri bir çatı altında topluyor ve reklam sektörüne illüstrasyon hizmeti veriyor.

Yurtdışında örneklerine sıkça rastlanılan illüstrasyon ajansı sistemi, BeeArt tarafından Türkiye’de uygulanıyor. BeeArt adıyla Beeline İletişim Ajansı yapısı altında, Ocak 2009 itibari ile faaliyetlerine başlayan platform, farklı tarz ve yeteneklere sahip birçok yetenekli illüstratörü temsil ediyor.
BeeArt, karakter yaratımı, storyboard ve concept board çizimi, iletişim konsept yaratımı, TV ve yayıncılık projeleri, editoryal illüstrasyon, çocuk illüstrasyonları, ambalaj tasarımı ve birçok reklam projesi için hizmet veriyor.

BeeArt’ın kuruluş amacı, uzun süredir ağırlıklı olarak reklam sektörü ile çalışan deneyimli illüstratörlerin yanı sıra Türkiye’de gittikçe sayısı artan ve keşfedilmeyi bekleyen genç yetenekleri sektörün profesyonelleri ile buluşturacak bir platform yaratmak.

İletişim projelerini brief aşaması itibariyle yönlendirerek doğru işler çıkmasını sağlayan BeeArt’ın profesyonel ekibi, projelere uygun olacak sanatçıları yönlendirme ve işlerin doğru zamanlama ile çıkmasını sağlamanın yanı sıra portfolyosunda bulunan farklı tarzlara sahip yetenekler ile ajanslara seçim şansı sunabiliyor.

Öncelikli olarak reklam sektörünün illüstrasyon ihtiyaçlarını karşılamaya yönelen BeeArt, aynı zamanda Türkiye’nin lider konumundaki ev-giyim tekstili ve yayıncılık sektörü görsel tasarım ihtiyaçlarına da cevap verebilecek nitelikte yapılanmış durumda.

Yurtdışındaki örnekleri ve çalışma metodlarını esas alarak yola çıkan BeeArt’ın hedefi, iletişimde illüstrasyon kullanımının artışına, sektörün potansiyeline ve nihai tüketicinin ilgi ve beğenisine bağlı olarak, Türk ve yabancı illüstratörleri buluşturan bir yapı kazanmak ve her iki tarafın sanatçı ve profesyonellerine ortak proje üretme imkanı sağlamak.

Nisan ayı itibariyle portfolyosuna yabancı illüstratörleri de katmak isteyen BeeArt, Türk illüstratörlerin yurtdışı projelerinde yer almasını sağlayan bir yapı için yabancı ajanslarla ortak çalışmalar yapıyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.