MediaCat

Twitter hesapları kitap bağışına dönüşüyor

Türkiye Vodafone Vakfı, eğitime destek için herkesi Twitter hesaplarını bağışlamaya davet ediyor.

Twitter hesapları kitap bağışına dönüşüyor

Türkiye Vodafone Vakfı, dijital geleceğe hazır nesiller yetiştirilmesi hedefiyle Habitat Derneği işbirliğiyle hayata geçirdiği Yarını Kodlayanlar projesi kapsamında #HesabımKitapOlsun etiketiyle yeni bir sosyal medya kampanyası başlattı.

Çocukların eğitimine destek olmak amacıyla Twitter üzerinden hayata geçirilen kitap bağışı kapsamında, #HesabımKitapOlsun etiketiyle tweet atan kullanıcılar, bir anlamda Twitter hesaplarını bağışlamış olacak. #HesabımKitapOlsun etiketiyle tweet atan bir kullanıcının hesabındaki toplam kelime sayısına en yakın sayıda kelimeye sahip bir kitap, kullanıcı adına bir okula bağışlanacak.

Kullanıcılar adına bağışlanacak kitaplar, Yarını Kodlayanlar projesi kapsamındaki okullar arasından seçilecek okullara ulaştırılacak. Hesabını bağışlayan kullanıcılara kişiye özel bir de dijital sertifika iletilecek.

Türkiye Vodafone Vakfı Başkanı Hasan Süel, Twitter üzerinden başlatılan kampanyayı şöyle değerlendirdi:

“Türkiye Vodafone Vakfı olarak, daha iyi bir gelecek için çocuklarımızın eğitimine destek olmamız gerektiğini düşünüyoruz. Habitat Derneği işbirliğiyle hayata geçirdiğimiz Yarını Kodlayanlar projesiyle, Türkiye’nin dört bir yanında 7 – 14 yaş arası çocuklara kodlama eğitimleri veriyoruz. Projemizle, son üç yılda 60 ilde 43 binin üzerinde çocuğa ulaştık. Geçen yıl proje katılımcısı çocuklarımızın geliştirdiği ve kodla çalışan mama makinelerinin Türkiye genelinde kurulumunu gerçekleştirmiş ve #BuMamaBenden etiketiyle düzenlediğimiz Twitter kampanyasıyla herkesin sokak hayvanlarına mama vermesini sağlamıştık. Bu yıl da yine bir Twitter kampanyası düzenleyerek herkesi okullara kitap göndermek üzere Twitter hesaplarını bağışlamaya davet ediyoruz. #HesabımKitapOlsun etiketiyle tweet atarak hesabını bağışlayan kullanıcıların Twitter hesaplarındaki kelime sayısına en yakın sayıda kelimeye sahip kitabı, onlar adına okullara bağışlıyoruz. Çocukları mutlu etmenin en değerli yolunun kitaplar olduğuna inanıyoruz. #HesabımKitapOlsun kampanyamızla, çocuklarımızın mutluluğuna ortak, geleceklerine destek olmayı hedefliyoruz.”

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.