Türkiye Vestelleniyor

Vestel yeni ajansı Concept imzalı filmlerle geliyor.

28.04.2014 - 17:25 | MediaCat

Vestel yeni ajansı Concept imzalı filmlerle geliyor.

Geçtiğimiz Mart ayının başında yürüttüğü konkur sürecini tamamlayan ve yola Concept ile devam etme kararı alan Vestel, yeni işbirliğinin ilk meyvelerini tüketiciyle paylaşmaya hazır. Manisa Vestel City’deki mühendis ve tasarımcılar tarafından geliştirilen teknolojisini, yeni sloganı ‘Türkiye Vestelleniyor’ ile tüketicinin beğenisine sunan marka bu akşam yayında olacak altı farklı teaser’ın yoğun olarak ekrana gelmesinin ardından 2 Mayıs akşamında ise beş farklı lansman filmi ile ekranlardaki yerini alacak.

Yeni işbirliğinin detaylarının paylaşıldığı toplantıda konuşan Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan yaptığı açıklamada “16 yıldır kendi sektörümüzde ihracat şampiyonuyuz. Bir süredir “Vestel ülke içinde layık olduğu yerde mi” diye soruyorduk. Yeni stratejimiz buradan hareketle oluşturuldu” dedi. Türkiye’nin önde gelen 9 ajansıyla konkur sürecine gittiklerini ve kısa listeye kalan 5 ajansı ilgiyle dinlediklerini belirten Erdoğan “Hakkaniyetli bir konkur süreci sonunda Vestel olarak Concep reklam ajansı ile çalışma kararı aldık” dedi.

Türkiye Vestelleniyor

Vestellenmek uzun bir süreç

Toplantıda söz alan Concept Ajans Başkanı Volkan İkiler, kısa süre önce National Geographic’in Mega Fabrikalar dizisine konuk olan ilk yerli tesis olmayı başaran Vestel City’yi odağında tutan teaser ve filmleri anlattı. “Vestellenmek uzun bir süreç” diyen İkiler “Yayınlanacak ilk işler teknolojimizin çıkış noktasını anlatacak. 10 gün içinde ise teknoloj-tüketici ilişkisini gerçek hikâyeler üzerinden vereceğimiz Vestellenme hikâyelerini göreceksiniz” dedi.

“Deplasmandaki başarıyı içeride yakalayacağız”

Toplantıda konuşan bir başka isimse Vestel Şirketler Grubu Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdürü Ergün Güler oldu. “Vestel ailesinin sahip olduğu heyecanı taşıyan Concept’le çalışmaya oy birliği ile karar verdik” diyen Güler “Deplasmanda böylesine başarılıyken evimizde neden bu durumdayız diyerek 2012’nin ikinci yarısında bir değişim hareketine başladık. Volkan Bey bu hareketin adını ‘Türkiye Vestelleniyor’ ile isabetli biçimde koydu” dedi.

Vestron’ların önümüzdeki dönemde kullanıp kullanılmayacağı yönünde gelen soruya olumsuz yanıt veren Vestel Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Tunç Berkman ise bu durumu “Vestron’lar hatırlanıyordu fakat duygusal bağ kurmak konusunda istenen sonuçları vermiyorlardı. Robotların konuşmamasından dolayı bağ kurma zorlaşıyordu” sözleriyle açıkladı.

Künye:

Reklamveren: Vestel
Reklam Ajansı: Concept
Reklamveren Yetkilileri: Feza Turunçoğlu Erim, Berna Aşkın, Ezgi Deniz Şahan, Bengisu Dinçer ve Şeyma Kaya
Yönetici Kreatif Direktör: Kerem Özkut
Yaratıcı Ekip: Ertuğ Tuğalan, Namık Ergin, Pınar Ulus, Taylan Özgür Akçam ve Erhan Dursun
Marka Grup Direktörü: Arda Görgün
Marka Yöneticisi: Zeynep Kahvecioğlu
Marka Temsilcisi: Canan Karayılan
Stratejik Planlama Direktörü: Hakan Demir
Stratejik Planlama: Suphi Sarıgöllü
Ajans Prodüktörü: Mert Turan, Kasım Bektaş
Yönetmen: Barış Kaya
Prodüksiyon Şirketi: Peri İstanbul
Müzik: Emre Irmak / Universal

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.