Sosyal TV takipçileri Cuma Medcezir’i, hafta sonu Survivor’ı izledi

İzleyiciler Cuma günü ve hafta sonunda Twitter'da neler konuştu?

28.04.2014 - 17:50 | MediaCat

Sosyal TV izleyicisinin Cuma gözdesi Medcezir, hafta sonu gözdesi ise Survivor oldu

Cuma akşamlarını Sosyal TV izleyicisi için vazgeçilmezlerinden Medcezir geçen haftaya göre bir basamak yükselerek yayın gününde tahta oturmayı başardı. Beyaz Show birinciliği Medcezir’e kaptırsa da ikinci sırada sağlam bir performans ile yer aldı. Cumaların bir diğer vazgeçilmezi Makina Kafa dördüncü sırada geçen haftaki yerini korudu.

Mira Tozludere’de halı döverse

#yamanmiragecesi etiketiyle yayınlanan bölümde Sosyal TV izleyicisi Yaman ve Mira’nın altıncı aylarını ekranlarının ve klavyelerinin başında kutladı. Bir haftadır yeni bölüm heyecanı ile yerinde duramayan izleyiciler enerjilerini 21,545 Tweet ile Twitter’da attı. “Gecenin en ilginç ânını Tozludere hayalinden seçtik. Mira halı döverken” diyerek Mira’nın halı dövdüğü sahnenin fotoğrafını aralarında paylaşan izleyiciler bir yandan da kendilerini alamayıp Sude ve Kenan ilişkisini tartışarak “Sude Kenan’a mı aşık oluyor yoksa” yorumları yaptı. Mira’dan “Ben mesela böyle bir şeyi ilk seninle yaşamak isterim” alıntısını paylaşan izleyiciler Serenay Sarıkaya ve Çağatay Ulusoy’un uyumlarına da yorum yapmadan geceyi noktalamadı. İzleyiciler gece boyunca #yamanmiragecesi, #yamira, #serenaysarikaya ve #yamanilemira etiketlerini parmaklarından düşürmedi.

Beyaz Show’da Levent Yüksel ve Şevval Sam rüzgârları esti

Bu hafta Şevval Sam, Levent Yüksel, Seda Bakan, Ali İhsan Varol ve Canan Perver Gürsu’yu konuk eden Beyaz Sosyal TV izleyicilerinden tam not aldı. “Levent yükselin sesinindeki huzuru İsviçreli bilim adamları bile çözemez. Adam efsane.” yorumunu yapan izleyiciler Şevval Sam’ın Ali İsmail Korkmaz için söylediği şarkıya “Şevval Sam Ali İsmail Korkmaz için şarkı söylemiş. #beyazshow. Unutursak kalbimiz kurusun…!” diyerek hep bir ağızdan destek çıktı.

Bir Cuma klasiği olarak Makine Kafa

“Bu gece #makiankafa gecesi” diyen Sosyal TV izleyicilerini ekran başına toplayan Okan Bayülgen programına Yonca Lodi, Feridun Kunak, Hakan Bilgin, Cansın Özyosun, Ragıp Savaş, Mert Altınışık ve Gaye Turgut Evin’i konuk etti. İzleyiciler “Kan gelen yere can gelir” lafını gecenin sloganı ilan ederken Ragıp Savaş’ın “Ölü olan her yeri mi canlandırıyor şimdi bu?” sorusuna çok güldü ve paylaştı. Gece boyunca en çok mention alan hesaplar @okanbayulgen, @brkguzel, @gayeturgutt, @tumay, @hayranokan, @maveritast, @hayatsokaklarda, @medyarkasi, @yoncalodi17 ve @ragipsavas oldu.

Çalıkuşu ve Kurt Seyit yeni yayın günlerine ve saatlerine hazır

Salıkuşları, ya da kendi deyişleri ile Çilekuşları, Cumartesiye alınana dizilerinin yeni bölümü için hazırlıklarını cumadan tamamladı. Yeni yayın saatini son kez duyuran sosyal TV izleyicileri dizilerinin yapım ekibine de “Sayın @ikodogan Çalıkuşu 12 bin imza ve reyting gerçeği ile yola çıktı size doğru geliyor.” diyerek son bir mesaj iletti.

Kurt Seyit ve Şura, yeni adı ve yayın saati ile izleyicilerinin karşısına çıkmaya hazırlanırken, Sosyal TV izleyicisi son hız dizilerine destek verdi. İstanbul günlerinin başlamasına gün sayan izleyiciler yeni bölümün 2. Fragmanını “Bence en heyecan verici fragman çok gizemli ve çok merak uyandırıcı #KurtSeyitVeSura” diyerek aralarında paylaştı. Demet Özdemir’in de katılımını ve performansını heyecanla ekleyen izleyiciler, dizinin kadrosunda ve mekanında yaptığı değişikliklerden memnuniyetlerini belirtti.

Karagül’de heyecan ve merak vardı

Fox’un Cuma geceleri klasiği olan Karagül bu yayın gününü de 1,037 kişiden aldığı 1,917 Tweet ile yedinci sırada kapattı. Sosyal TV izleyicisi Ebru’nun karşılaşacağı sürprize odaklanırken “Su ve tuz hikayesi gerçekten de Anadolu Kadınının kafasına bir kere daha hayran kaldım” yorumları yapıldı. İzleyiciler gece boyunca #kendalinkabusu, #bugüngünlerdenkaragül, #medcezir, ve #kadriyeana etiketlerini parmaklarından düşürmedi.

Sosyal TV’de Hafta sonu

Hafta sonun galibi iki günün toplamında 36,796 tweet alan Survivor oldu. Cumartesi günü ikinci sırada hızlı bir başlangıç yapan Yedi Güzel Adam vardı. 6,705 kullanıcından toplamda 11,594 Tweet alan dizide “Kalemine mani olmayacak hatta daha da güçlendirecek bir evliliğin olur inşallah.” Alıntısı sıkça paylaşıldı. Çalıkuşu yeni yayın gününü 8,339 Tweet ile üçüncü sırada kapattı. “Ben bu saatte dizi izlemek yerine şu an kendime korku filmi arıyor olurdum, Çalıkuşu hatırına dizi izliyorum” diyen Sosyal TV izleyicisi yeni yayın gününde de dizilerini yalnız bırakmadı. Bir Cumartesi klasiği Fatih Harbiye listede altıncı sıraya otururken, Medcezir ve Beyaz Show yayının ertesinde de heyecanla konuşulmaya devam etti.

Açık ara farkla Survivor hâkimiyetinin devam ettiği Pazar gününde Kuzey’in Oğlu Volkan Konak 4,088 Tweet ile ikinci, Güneşi Beklerken ise 3,807 Tweet ile üçüncü sırada yer aldı. Demet’in mektubu okuduğunda ne yapacağının merakını taşıyan sadık Sosyal TV izleyicileri gene Kerem ve Zeynep için ekranlarının ve klavyelerinin başındaydı. “Zeynep: Ne olursa olsun kim ne derse desin seni sevdiğimi unutma olur mu? Kerem: Sen benim birtanemsin” alıntısını aralarında paylaşan izleyiciler aynı zamanda oyuncuların performanslarını da değerlendirdi ve çok inandırıcı oldukları ile ilgili yorumlarını paylaştı. Yedi Güzel Adam yayının ertesinde de konuşulmaya devam ederken, Beyaz Futbol, O Hayat Benim ve Öteki Gündem Pazar günü Sosyal TV izleyicilerinin parmak uçlarındaydı.

Görselin üzerine tıklayarak yüksek çözünürlüklü versiyonuna ulaşabilirsiniz.

İzleyiciler Cuma günü ve hafta sonunda Twitter'da neler konuştu?

* Bu analiz, özel bir filtreleme metodolojisi kullanılarak Kimola Analytics tarafından 25-26-27 Nisan 2014 gününün Twitter verileri üzerinden oluşturulmuştur. Analiz içinde geçen kullanıcı paylaşımları gerçek olup, Kimola ve çalışanlarının kişisel görüşlerini yansıtmaz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.