MediaCat

SuperOnline’ın Fenerbahçe taraftarlarını kızdıran reklamı

Anneler Günü filminin arka planında duyulan tezahürat markayı zor durumda bıraktı.

SuperOnline’ın Fenerbahçe taraftarlarını kızdıran reklamı

Turkcell SuperOnline‘ın bugün yayınladığı Anneler Günü reklamı, Fenerbahçe taraftarlarının öfkesine neden oldu.

Filmde, tuvalette dizüstü bilgisayarı üzerinden bir futbol maçı izlerken görülen genç, koridorda ısrarla çalan telefona cevap veriyor. Telefonda Facebook‘a üye olmaya çalışan annesinin sitenin kullanıcı sözleşmesini anlamak konusundaki yardım talebine kayıtsız kalamayan genç, hem maçı hem de tuvalet ihtiyacını yarıda bırakmak zorunda kalıyor.

Öfkelerini sosyal medyada dile getiren Fenerbahçeliler markanın reklam filminin girişinde, yaklaşık 10 saniye boyunca Fenerbahçe aleyhinde hakaret içeren tezahürata yer verildiğini söylüyor. İddia üzerine filmi yayından çektiğini duyuran Turkcell SuperOnline, resmi Twitter hesabı üzerinden bir özür yayınladı.

Reklam filmiyle hiç ilişkisi olmamasına rağmen Güzel Sanatlar da Fenerbahçelilerin öfkesinden nasibini aldı. Taraftarların, ajansın icra kurulu başkanı Kayhan Şardan‘ın Galatasaray Kulübü’ne yakınlığı nedeniyle kurduğu ilişkiye Güzel Sanatlar da yine Twitter üzerinden yayınlanan yalanlamayla yanıt verdi.

Filme bir tepki de Fenerbahçe Kulübü’nden geldi. Kulüp, resmi internet sitesi üzerinde yayınladığı bir duyuru ile Turkcell SuperOnline’ı kınadı:

Turkcell isimli Telekomünikasyon Şirketi bünyesinde faaliyet gösteren Turkcell Superonline markasının kulübümüzü hedef alan çirkin reklam içeriği tarafımızdan tepkiyle karşılanmış ve camiamızda infiale sebep olmuştur.

Anneler Günü gibi kutsal bir günü kendine tema edinen bahse konu şirketin reklamlarında, kulübümüze alenen hakaret edilmiş, milyonların gönül verdiği bir kulüp holigan bir ruhla hedef alınmıştır.

2. kez yapılan bu çirkin eylemin ardından ilgili şirket, sosyal medya kanalıyla özür dileme yolunu tercih etmiştir. Ancak hiçbir terbiyesizliğin ve Fenerbahçe Spor Kulübü’ne yönelik yapılan bu tür hadsiz ve seviyesiz eylemin özrü olamaz.

Yapılan bu çirkin reklamlardan ötürü Turkcell ve Turkcell Superonline’ı şiddetle kınadığımızı kamuoyuyla paylaşırız.

FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.