Turkcell Süper Lig’e Nike’tan yeni top

Nike'ın üstün teknolojik özelliklere sahip futbol topu "Total 90 Omni" siyah-beyaz rengi ve üzerindeki...

20.08.2008 - 17:35 | MediaCat

Nike’ın üstün teknolojik özelliklere sahip futbol topu “Total 90 Omni” siyah-beyaz rengi ve üzerindeki Turkcell Süper Lig logosuyla bu sene lige damgasını vuracak. Hedefi 12’den vuran yeni futbol topu Total 90 Omni, görünürlük açısından da üstün bir performans sunuyor. Nike araştırma laboratuarlarında iki yıl boyunca çeşitli testlere ve bilgisayar simülasyonlarına tabi tutulan bu top ayrıca dünyanın en iyi futbol kulüpleri ve futbolcuları tarafından da denendi. Turkcell Süper Lig’in yeni topu ilk olarak 23 Ağustos’ta kullanılacak.

Turkcell Süper Lig’in, FIFA tarafından kabul edilip onaylanan resmi topu Nike “Total 90 Omni”, siyah-beyaz rengi ve üzerindeki “Turkcell Süper Lig” logosuyla bu sezon futbolcuları peşinden koşturacak. Total 90 Omni, içerdiği ileri teknoloji ile her vuruşta hedefe kilitleniyor ve hızlı bir şekilde hedefi 12’den vuruyor.

İspanya, İngiltere, İtalya ve Türkiye futbol liginin resmi maç topu olan “Nike Total 90 Omni” Manchester United, Arsenal ve Barcelona gibi dünyanın en büyük futbol kulüpleri tarafından da pek çok futbol karşılaşmasında kullanılıyor.

Nike’ın futbol topu “Total 90 Omni”, üretiminde kullanılan üstün teknikler sayesinde hız, hedefe doğru varış, havada doğru gidiş ve dizayn özellikleri ile dünyada bugün kullanılan futbol topları arasında hedefe en hızlı ve en doğru ulaşan futbol topu olma özelliğini taşıyor.

“Total 90 Omni” teknolojisi

Futbolcular, topa hangi futbol zemininde vururlarsa vursunlar, bekledikleri tek şey vardır; o da her yönden eşit bir etki ve dokunuş. Total 90 Omni’nin yeni panel geometrisi tam da bu amaca hizmet etmek üzere tasarlandı. Geliştirilmiş altıgen ve beşgenlerin muhteşem birlikteliği neredeyse mükemmel bir top şekli yaratıyor. Patent almayı bekleyen tasarım, topun içerisindeki basıncı paneller arasında ve topun genelinde çok daha eşit bir şekilde dağıtıyor. Mühendisler bu tasarıma, ‘360 Dereceli Özel Vuruş Noktası’ adını veriyor. Bu tasarım sayesinde topa vurulduğu anda gideceği yön çok daha net bir şekilde tahmin edilebiliyor ve topla çok daha güçlü vuruşlar yapılabiliyor. Oyuncuların deyişiyle, bu tasarım sayesinde futbolcular topa güvenle yaklaşabiliyor.

Gitmesi istenen noktaya ulaşamayan şutlar ve paslar için Nike, aerodinamik mikro delikli eşsiz bir Poliüretan kaplama sunuyor. Aerodinamik tünel içerisinde geliştirilen bu kaplama sayesinde top daha hızlı savruluyor ve hedefe çok daha net bir şekilde varıyor.

Geliştirilmiş görünürlük: Tüm gözler topun üzerinde

İyi bir futbolcunun, hızlı hareket eden futbolcularla dolu bir sahada, gözlerini hızla hareket eden topun üzerinden ayırmaması gerekir. İşte onları bu zorlu görevlerinde yalnız bırakmayan Total 90 Omni, performans grafikleri ve rengiyle anlık kararlar alma konusunda büyük bir görev üstleniyor. Total 90 Omni’nin etrafını çevreleyen yeni siyah asimetrik bant, topun dönmesiyle birlikte daha güçlü bir görüntüye sahip oluyor, topun saha üzerindeki yerini bulmayı, dönüş oranını, hızını ve yörüngesini her açıdan daha iyi tespit etmeyi sağlıyor. Böylece, baskının iyice arttığı zamanlarda hızlı futbolcuların hızlı kararlar almasına yardımcı oluyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.