Türk Telekom’dan “Telefon Kütüphanesi”

Türkiye’nin öncü iletişim ve yakınsama teknolojileri şirketi Türk Telekom, hayata geçirdiği “Telefon Kütüphanesi” hizmetinin tanıtım çalışmaları için çok özel bir uygulama gerçekleştirdi. Telefon Kütüphanesi ile ilgili bilgiler içeren braille alfabesiyle yazılmış ilan hazırlattı.

15.02.2012 - 00:00 | MediaCat

Türkiye’nin öncü iletişim ve yakınsama teknolojileri şirketi Türk Telekom, hayata geçirdiği “Telefon Kütüphanesi” hizmetinin tanıtım çalışmaları için çok özel bir uygulama gerçekleştirdi.  Telefon Kütüphanesi ile ilgili bilgiler içeren Braille alfabesiyle yazılmış ilan hazırlattı.

Telefon Kütüphanesi projesi ile yüzlerce sesli kitap Türk Telekom’un görme engelli kullanıcılarına ücretsiz olarak sunuluyor. 0 800 219 91 91 numaralı telefon üzerinden hizmet veren Telefon Kütüphanesi’nden faydalanmak isteyenler, görme engelli olduklarına dair bir raporla GETEM’e başvurarak şifre alabiliyor. Kullanıcılar aldıkları şifreyle 200’den fazla sesli kitaba ücretsiz olarak erişebiliyor. Sadece ev telefonları üzerinden faydalanılabilen Telefon Kütüphanesi’nin kullanıcıları; dilediği kitabı seçme, bir sonraki aramada kaldığı yerden devam etme ya da bölümler arasında ileri ileri-geri gidebilme gibi gelişmiş özelliklerden de yararlanabiliyor. Projenin hayata geçirildiği tarihten bu yana GETEM üye sayısı yüzde 25 arttı.

Sunduğu iletişim olanaklarıyla tüm toplumun hayata eşit koşullarda katılması amacıyla ürün ve hizmetler sunan Türk Telekom, geliştirdiği ürün, servis ve hizmetler, sunduğu istihdam olanakları ve yürüttüğü sosyal sorumluluk projeleri ile engelli müşterilerinin yaşamlarını kolaylaştırmak için bir dizi uygulama gerçekleştiriyor. Türkiye’de eğitim alanında bugüne kadar hayata geçirilen en büyük sosyal sorumluluk projelerinden biri olan Türk Telekom Okulları projesi kapsamında eğitime kazandırılan 76 eğitim binasından biri olan Siirt Türk Telekom İlköğretim Okulu ve İş Okulu’nda engelli öğrencilere yönelik hizmet sunuluyor. Görme engelli müşterileri için Braille alfabesi ile hazırlanmış fatura ve abonelik sözleşmesi hizmeti sunan Türk Telekom, sesli fatura hizmetini de sağlıyor. Türkiye’de 37 ilde 210 noktada bulunan ankesörlü telefonları, tekerlekli sandalye kullanan müşterilerin rahatlıkla kullanabileceği yükseklikte monte ederek hizmete sunan Türk Telekom, engelli kullanıcılara özel indirimli tarifelerle de hizmet veriyor.
 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.