Türk Telekom GİGA 4.5G’yi anlattı

Türk Telekom 4.5G'ye iki gün kala yeni dönemin detaylarını basınla paylaştı.

29.03.2016 - 13:23 | Tuğba Özögretmen

Türk Telekom GİGA 4.5G'yi anlattı

Türk Telekom, CEO Rami Aslan’ın ev sahipliğinde GİGA 4.5G’yi anlattığı bir basın toplantısı düzenledi. VR gözlüklerle gerçekleştirilen bir sanal gerçeklik deneyimiyle başlayan basın toplantısında Aslan; 4.5G fiber altyapısı, GİGA 4.5G’nin özellikleri ve diğer operatörlerden ayrışan hizmetleri hakkında bilgi verdi.

Türk Telekom’un 4.5G fiber yapısını en yüksek hıza, kapasiteye ve kaliteye sahip fiber altyapı olarak nitelendiren ve Türkiye’nin her noktasını aynı hıza eriştirme iddiasında olduklarını söyleyen Aslan yalnızca İstanbul, İzmir ve Ankara’da değil 81 ilde var olduklarının altını çizdi.

Aslan’ın 4.5G fiber altyapılarına ilişkin paylaştığı bazı veriler şöyle:

  • Yüzde 62 fiber penetrasyonu
  • 213 bin kilometre / 81 ilde fiber
  • 20 ülkede fiber
  • 4.5G için en geniş bant aralığı olan 800 Mhz ve 1800 Mhz

İnovasyon ayağı genişliyor

Rami Aslan Türk Telekom’un inovasyon ayağında odaklandıkları unsurları; yerli baz istasyonu “Ulak”, 5G yazılımlar, akıllı şehir ve akıllı ev, TT 175 akıllı cihazlar olarak sıraladı.

Aslan, markaların birleşimini ve fiber hizmetlerini duyurduğu, eleştirilen reklam filmine ilişkin olarak ise müşterilerden aldıkları geri dönüşlerin çok iyi olduğunu belirtti.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.