Tüm reklamlar bir reklam için

Tide’dan Super Bowl'da zeki hareketler.

06.02.2018 - 17:13 | Sultan Öncü Arslanoğlu

Tüm reklamlar bir reklam için

Seyrettiğimiz bir reklam filminin ne olduğunu tahmin etmemizi kolaylıkla sağlamaktan ziyade işi zorlaştırması, izleyiciye her zaman daha eğlenceli gelmiştir. P&G’nin deterjan markası Tide da böyle düşünüyor olsa gerek ki uyguladığı taktikle Super Bowl’un en iyi reklam filmleri sıralamasında ikinciliği göğüsleyerek akıllarda yer etmeyi başardı.

Super Bowl’da yayınlanan tüm reklam filmlerinin aslında Tide’ın reklamını yaptığı algısını yaratmayı hedefleyen Tide, karşılaşma boyunca izleyicinin karşısına toplamda bir buçuk dakikadan oluşan dört reklam filmiyle çıktı. Saatchi&Saatchi imzası taşıyan filmlerin başrolünde ise sıkı bir hayran kitlesine sahip Stranger Things’in oyuncularından David Harbour yer alıyor. Harbour’a filmlerde Old Spice’ın The Man Your Man Should Smell Like reklamından hatırlayacağınız Isaiah Mustafa, Mr. Clean ve oyuncu Betty White eşlik ediyor.

Reklam filmlerini izlerken Super Bowl için çekilmiş klasik bir araba, bira, pırlanta, parfüm ya da elektronik cihaz reklamı izlediğinizi düşünebilirsiniz ama Harbour, temiz ve lekesiz kıyafetlere gönderme yaparak size aslında bir Tide reklamı izlediğinizi hatırlatıyor. “Bir şey temizse onun bir Tide reklamı” olduğu algısı sosyal medyada da #TideAd hashtag’iyle destekleniyor.

KÜNYE

  • Reklamveren: P&G / Tide
  • Reklam Ajansı: Saatchi & Saatchi
Kaynak: Ad Age

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.