Kadınlara özel Doritos hakkında açıklama

PepsiCo, "Lady Doritos" haberlerini açığa kavuşturdu.

06.02.2018 - 17:19 | Tuğba Özögretmen

Kadınlara özel Doritos hakkında açıklama

PepsiCo CEO’su Indra Nooyi’nin Freakonomics podcast yayınının son bölümünde, özellikle kadınlar için tasarlanmış bir atıştırmalık piyasaya sürmeyi düşündüklerini söylemesi, şirketin kadın ve erkeklere özel ürün çıkaracağı yönünde haberlere neden olmuştu. Her ne kadar “kadınlar için yeni bir Doritos” üreteceklerini belirtmese de Nooyi’nin bu sözleri “Lady Doritos” başlıklı haberlerin önüne geçemedi.

Doritos tarafından gelen açıklama ise konuya açıklık getirdi. Marka sözcüsü e-posta yoluyla yaptığı açıklamada, “Kadın tüketicilere özel Doritos çıkacağı yönündeki haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Halihazırda kadınlar için bir Doritos’umuz var -adı da Doritos. Üstelik her gün milyonlarca kişi onun tadını çıkarıyor. İhtiyaçların ve tercihlerin sürekli olarak değiştiğini biliyor, bunun bir parçası olmanın ve tüketicilerimizi memnun etmenin yollarını arıyoruz” dedi.

Ancak sosyal medyada tepki toplayan bir diğer açıklama da Nooyi’nin, kadınların toplum içinde parmaklarını yalayarak ve çıtırdatarak cips yemekten hoşlanmadıklarını, bu yüzden Doritos’un kadınlar için “fazla pis” olabileceği yönünde görüş bildirmesiydi. Tüm bunlar markanın sosyal medyada topa tutulmasına mani olamadı.

Kaynak: Ad Age

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.