Trump’ın göçmen karşıtı reklamına veto

TV kanalları, ırkçılıkla suçlanan filmi yayından kaldırdı.

06.11.2018 - 13:35 | Sencer Uçar

Trump'ın göçmen karşıtı reklamına veto

ABD ara seçimleri öncesinde ABD Başkanı Donald Trump’ın maddi desteğiyle ve onayıyla yayınlanan ve Orta Amerika’dan ABD’ye ulaşmak için yola çıkan göçmen kafilesini durdurma çağrısında bulunan reklam filmi ırkçı olduğu gerekçesiyle tepki çekmişti.

CNN’in yanı sıra sosyal medya platformları Twitter ve Facebook tarafından da ayrıştırıcı olduğu gerekçesiyle yayınlanması reddedilen filmi Pazar akşamı New England Patriots ve Green Bay Packers arasında oynana NFL maçı sırasında yayınlayan NBC yoğun eleştiriye maruz kalmasının ardından filmi yayınlamayı durdurdu. NBC’nin bu kararından kısa süre sonra Fox News de Trump’ın ırkçılıkla suçlanan reklamını durdurma kararı aldı.

Donald Trump’ın Twitter hesabında yer almayı sürdüren filmde ABD sınırına gelen 7 bin kişilik göçmen kafilesinin yanı sıra 2014’te iki polis memurunu öldürmekten yargılanan göçmen Luis Bracamontes’e ait görüntüler art arda sıralanıyor ve seçmenden Cumhuriyetçilere oy vererek, göçmen kafilesini durdurma çağrısı yapılıyor.

Kaynak: Design Taxi

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.