Toyota çevreci aracıyla mutluluk yayıyor

'Positive Stories' adlı kampanyaya ilgi büyük.

12.04.2013 - 11:24 | Ali Kuru

cevreci-toyota-dan-pozitif-oykuler-0

Kısa süre önce 75’inci yaşını kutlayan Toyota, Saatchi & Saatchi tarafından yaratılan ‘Toyota Positive Stories’ kampanyası ile çevreci modeli Prius‘un tanıtımını etkili biçimde yapıyor. Tam adı Prius Plug-in Hybrid olan araç şarj edilebilir bir batarya aracılığıyla çalışıyor ve bu nedenle zararlı gaz salınımı ve yakıt tüketimi gibi sorunların önüne geçilmesini sağlıyor.

İngiltere’de uygulanan kampanya yavaş yavaş ortadan kaybolduğu düşünülen insanlık ve yardımlaşma gibi kavramlara atıfta bulunarak, Londralıları evlerinden çıkıp iyilik yapmaya davet ediyor. Kampanya için tasarlanan internet sitesinde fikirlerini paylaşmaya çağrılan kişilerin, projeleri kabul edildiği takdirde bu kişiler Prius Plug-in Hybrid’le birlikte iyilik yayma fırsatı yakalıyor.

Kampanya kapsamında gerçekleştirilen son proje moda trendleri üzerinde çalışan bir blog yazarını konuk etti. Blogu sayesinde lokal bir ünlü haline gelen Caroline Burke adlı kadının retro giysileri ücretsiz olarak dağıttığı küçük mağazası görenleri şaşkınlığa uğrattı.

Saatchi & Saatchi kreatif direktörlerinden Mark Norcutt ve Laurence Quinn Burke‘ün fikrinin seçilmesinin ardında yatan nedenleri açıkladı. Burke’e ait blogun esas amacının paylaşmak olduğu ve bunun da kampanyada iletilmek istenen mesajla bire bir örtüştüğünü vurgulayan ikili, bağış olarak toplanan eski moda kıyafetlerin dağıtımının büyük ilgi gördüğünü belirtti.

Kampanya kapsamında değerlendirilen diğer projeler Toyota’nın Youtube’ta açtığı Toyota Positive adlı adresten takip edilebiliyor.

Haluk Kasarcı
(kaynak: branding magazine)

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.