Toplu taşımada sosyal mesafenin sevimli güvencesi

Finlandiya'da hipermarket zinciri Prisma'dan sosyal mesafeye sevimli bir yardım.

18.12.2020 - 13:44 | Sencer Uçar

Toplu taşımada sosyal mesafenin sevimli güvencesi

Pandemide ikinci dalganın özellikle güney kısmında hissedildiği ve bu kapsamda yeni tedbirlerin alındığı Finlandiya’da HOK-Elanto bünyesinde faaliyet gösteren yerel hipermarket Prisma, toplu taşımada sosyal mesafenin korunmasına yardımcı olabilmek adına harekete geçti.

Reklam ajansı TBWA\Helsinki işbirliğiyle, otobüs ve vapurlarda yolcuların güvenli seyahat edebilmeleri ve sosyal mesafenin gerekliliğini hatırlamaları için koltuklara koca peluş ayılar yerleştiren marka, görevini tamamlayan oyuncakları da dezenfekte ederek Helsinki Çocuk Hastanesi’ne bağışlıyor.

Finlandiyalıların, sosyal mesafelerini pandemi olmasa bile korumalarıyla bilindiklerini ancak mesafenin toplu taşımada korunmasının zor olabildiğini söyleyen HOK-Elanto İletişim ve Parlama Direktörü Tuomas Ahola, sosyal mesafeyi pozitif şekilde göstermek istediklerini ve bunun için de koltuklara peluş yolcular yerleştirdiklerini söylüyor.

TBWA\Helsinki Kreatif Direktörü Joni Furstenborg ise kampanyayı, “Bu zor günlerde insanları bir parça mutlulukla şaşırtmak istedik ve koltuklara dev peluşlar yerleştirdik. Fikir, önemli sosyal mesafeleme mesajını dev peluş oyuncaklarca paylaştırmaktı: ‘Siz insanlar birbirinizin yanına oturamazsınız ama benim yanıma oturabilirsiniz’. Mesajın paylaşılmasının yanı sıra ayıcıklar insanları derneğe bağış yapmaya da çağırıyor” sözleriyle değerlendiriyor.

KÜNYE

  • Reklamveren: Prisma
  • Reklam Ajansı: TBWA\Helsinki

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.