Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları ertelendi

Organizasyonun bir yıl kadar ertelenmesi kararlaştırıldı.

24.03.2020 - 16:11 | Sencer Uçar

Tokyo 2020'nin yeni tarihi belli oldu

Coronavirus salgını nedeniyle ertelenmesi uzun süredir gündemde olan Tokyo 2020 için karar açıklandı. Japonya Başbakanı Shinzo Abe ve Uluslararası Olimpiyat Komitesi Başkanı Thomas Bach, Olimpiyat Oyunları’nın bir yıl kadar ertelenmesi konusunda anlaşma sağladı.

Tokyo Valisi Yuriko Koike, erteleme kararına rağmen organizasyonun adının Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları olarak kalacağını duyurdu.

Organizasyonun normal şartlarda 24 Temmuz – 9 Ağustos 2020 tarihleri arasında düzenlenmesi planlanıyordu. Olimpiyatlar bugüne kadar yalnızca savaş durumlarında; 1916, 1940 ve 1944 yıllarında düzenlenemedi.

Tokyo 2020’nin ertelenmesi ciddi ekonomik sonuçları da beraberinde getirebilir. Zira konaklama ve organizasyon harcamalarının yanı sıra sponsorlar, sigorta şirketleri ve yayıncılar organizasyon için milyarlarca dolar ayırmıştı. Bazı uzmanlar, büyük çoğunluğunu ulaşım ağları, otel ve müsabaka alanları gibi altyapı projelerine yapılan yatırımların oluşturduğu tutarın 25 milyar dolara kadar çıkabileceği görüşünde.

Kaynak: CNN

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.