TikTok yetenek avında

TikTok, Z Kuşağı'na özel bir işe alım platformu geliştiriyor.

12.05.2021 - 11:30 | Simge Şenses

TikTok hikâyeler özelliğini test ediyor

TikTok, yakın zamanda çalışanlarını Z Kuşağı gençleri arasından seçmek isteyen şirketler için yeni bir işe alım platformu geliştirdiğini duyurdu. Axios’un haberine göre sosyal medya platformu, işe alım platformunu ilk olarak spor ligleri de dahil olmak üzere büyük markalardan oluşan bir grupla test edecek.

Yaratıcı sektörlerdeki gençlerin portfolyolarını sergileyecek bir alan olarak da kullandıkları TikTok, bu yönüyle önceden de iş aramalarına dolaylı yoldan yardımcı oluyordu. Örneğin, bir özel efekt sanatçısı ve yapımcısı olan Julian Bass, TikTok sayfası sayesinde çalışmalarını Twitter’da viral hale getirmiş ve Disney dahil olmak üzere bir dizi şirket kendisiyle temasa geçmişti. Disney Yönetim Kurulu Başkanı Bob Iger, Bass’in videosunun altına “Dünya adını öğrenecek!” yorumunu bırakmıştı.

TikTok’un başlatmaya hazırlandığı yeni platformda iş arayan kullanıcılar uygulamadaki iş listesini açarak şirketlerdeki mevcut rollerin yayınlandığı bir internet sayfasına yönlendirilecek. İşverenlere kaynak oluşturmak kadar iş aramayı Z Kuşağı için daha erişilebilir hale getirmeyi de hedefleyen platform, başvurularda yazılı değil, video özgeçmiş kullanımını teşvik edecek.

Kaynak: bandt.com.au

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.