Cannes Lions yılın en yaratıcı reklamverenini açıkladı

Cannes Lions'a göre yılın en yaratıcı reklamvereni Microsoft oldu.

12.05.2021 - 12:21 | Sencer Uçar

Cannes Lions yılın en yaratıcı reklamverenini açıkladı

Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali’nin festival öncesi açıkladığı ödüllerinden Yılın Yaratıcı Reklamvereni’ne (Creative Marketer of the Year) bu yıl Microsoft layık görüldü.

Reklamverenlerin yaratıcı işler üretmedeki istikrarı ve festivalde ödül kazanma başarısı göz önünde bulundurularak belirlenen Yılın Yaratıcı Reklamvereni unvanının yeni sahibi Microsoft; Halo 3, Xbox, Windows, OneNote, Kinect, MSN gibi ürünleri için hazırlanan çalışmalarıyla festivalde beğeni toplamıştı.

Örneğin 2019’da Microsoft’un McCann New York imzalı “Changing the Game” kampanyası, aralarında Brand Experience & Activation kategorisinden Grand Prix’nin de bulunduğu birçok ödüle layık görülmüştü.

Changing the Game

McCann New York imzalı bir diğer çalışma Make What’s Next, McCann Londra’nın hazırladığı “Survival Billboard” ve “Xbox Design Lab Orginals: The Fanchise Model” gibi çalışmalar Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali‘ne damgasını vuran çalışmalar arasında yer almıştı.

Survival Billboard

Cannes Lions Başkanı Philip Thomas, farklı ürün ve bölgelerdeki faaliyetleriyle festivalde başarıya ulaşan Microsoft’un yaratıcılığın sınırlarını tüm faaliyetleriyle, dünyanın dört bir yanında zorladığını ifade etti. Microsoft CEO’su Satya Nadella’nın, Microsoft’un başarısında pazarlamanın en önemli etkenlerden biri olduğu ifadesine de dikkat çeken Thomas, “Yaratıcılığın ticari başarı üzerinde etkisine dair kanıtlarla daha sık karşılaşacağız. Microsoft gibi, yaratıcı pazarlamada etkin şekilde faaliyet gösteren markaları takdir etmemizin nedeni de bu” dedi.

Ödülün Microsoft’a geçtiğimiz yıl verilmesi planlanmış ancak festival pandemiden ötürü iptal edilmişti. Microsoft’a ödülü 25 Haziran tarihinde Lions Live kapsamında sunulacak.

Kaynak: Ad Age

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.