MediaCat

THY’den Beşiktaş’a ‘Feda Yolu’

Markanın açıkhava uygulaması kombine bilet sahiplerini onurlandırdı.

THY’den Beşiktaş’a ‘Feda Yolu’

2012-2013 sezonu Türkiye’de belki de hiçbir kulübün yaşamayacağı bir ortamı hazırladı Beşiktaş‘a. Feda sloganı ile futbolcusundan transfer ücretinde indirim isteyen Beşiktaş taraftarına da yüksek fiyatla kombine alması için çağrıda bulundu. Beşiktaş taraftarının takdir edilmesi gereken bir destek verdiği sezonda taraftarları onurlandıracak bir fikir ortaya çıktı. Türk Havayolları‘nın desteği ile hayat bulan ‘Feda Yolu’ kombine kart sahiplerinin isimlerinin 700 metre uzunluğunda yola alfabetik olarak sıralanması ile oluşturuldu.

THY'den Beşiktaş'a 'feda yolu'

THY'den Beşiktaş'a 'feda yolu'

Projede, Akaretler Yokuşu ile İnönü Stadı arasındaki yürüyüş yoluna, 16 bin 980 kombine sahibi Beşiktaş taraftarlarının isimlerinin yazılı olduğu stickerlar yapıştırıldı. Kaldırımın her iki tarafına ikişer sıra halinde yapıştırılan stickerların başlangıç noktasına kurulan LED ekrana ise, #BeşiktaşaFedaYolu ve #FedaYolu hashtag’leri ile Twitter üzerinden atılan tweet’ler yansıtıldı.

On binlerce taraftar, Feda Yolu üzerinde hatıra fotoğrafları çektirirken THY, bir başka sürprize daha imza attı ve bugüne özel olarak tertiplenen bir bando ekibini Feda Yolu’na getirdi. Beşiktaş marşları ile kalabalığın coşkusunu doruğa çıkaran bando, taraftarlarla birlikte, Feda Yolu’nun üzerinde stadyuma doğru yol aldı. Bando, stadyumun önünde çalmaya devam ederken, her geçen dakika daha da kalabalıklaşan taraftarlar, hep bir ağızdan marşlara eşlik etti.

Yıkımına Haziran ayında başlanacak olan stadyuma, kadını, erkeği, genci, yaşlısı demeden akın eden taraftarlara THY tarafından düzenlenen bu sürpriz, yuvalarına veda eden taraftarların hüznünü tebessüme dönüştürürken, hayatları boyunca unutamayacakları bir anıyı da hafızalarına kazıdı.

Rakamlarla ‘Feda Yolu’

Çalışan Sayısı: 86
Stickerlama: 15 saat
Sticker Sayısı: 16.980
Çekim Süresi: 36 saat
Geri Dönüş (Twitter, Instagram, Facebook): 12.021

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.