Tesco at eti skandalını şeffaf dijital yayınıyla telafi edecek

İngiliz süpermarket zinciri ‘farm and factory’ adlı (çiftlikten fabrikaya) yeni internet sitesini yayına koymaya hazırlandığını duyurdu.

18.02.2013 - 13:51 | MediaCat

Tesco at eti skandalını şeffaf dijital yayınıyla telafi edecek philip clarke

Philip Clarke

 

Geçtiğimiz hafta İngiliz süpermarket zinciri Tesco’da at eti içeren ürünler satıldığı haberi çıkmıştı. Marka bunun üzerine ‘farm and factory’ adlı (çiftlikten fabrikaya) yeni internet sitesini yayına koymaya hazırlandığını duyurdu. Ünlü süpermarket zinciri, tüketiciye sunacağı bu yeni şeffaf hizmetle hatasını telafi etmeyi amaçlıyor.

Tesco Genel Müdürü Philip Clarke, markanın intrenet sitesinde yayınladıkları videoda, Tesco için önceliğin tüketici güveni olduğunu ve bu güvenin de mağazada sattıkları ürünlerin kalitesine bağlı olduklarını belirterek yaşanan at eti skandalıyla ilgili üzüntüsünü dile getirdi.

Clarke, aynı videoda kendi markalarıyla çıkan ürünlerde bulunan at etine önlem olarak yeni bir uygulama başlatacaklarını söyledi. Hayata geçirecekleri dijital yayınla tüketicinin mağazada satılan ürünün hangi aşamalardan geçtiğini şeffaf bir şekilde paylaşacaklarını belirtti.

Aralarında Tesco, Compass Group, Sainsbury’s ve Asda’nın da olduğu  Birtanya’nın en büyük 11 gıda zinciri geçtiğimiz cuma günü bir bildiri yayınlayarak halkın kızgınlığını ve öfkesini paylaştıklarını ifade etti.

 

Itır Yıldız

(kaynak: marketing magazine)