Televizyon ölçümü artık AGB’de değil

Televizyon İzleme Araştırma Komitesi 2011 yılı itibariyle TV İzleme Ölçümlerini...

15.10.2009 - 00:00 | MediaCat

Televizyon İzleme Araştırma Komitesi 2011 yılı itibariyle TV İzleme Ölçümlerini TNS Piyasa Araştırma Şirketi ile sürdürme kararı aldı .

Reklam sektöründeki bilimsel data ihtiyacını karşılamak ve Televizyon kanallarındaki reklam yatırımlarının verimliliğini ölçmek amacı ile 1992 yılından bu yana çalışmalarını sürdüren TİAK, 2010 yılı sonunda sözleşme süresi sona erecek Televizyon İzleme Araştırmaları konusunda ihaleye çıkılmasına karar vermişti. 2011 yılı başından itibaren söz konusu araştırmayı yapacak yeni şirketi tespit etmek üzere açılan ihaleye AGB Nielsen Media Research, Estima/Mediametrie, GfK Türkiye ve TNS Piyasa Araştırma Şirketi katıldı.

Dünyanın çeşitli ülkelerinde en az 5 yıldır TV İzleme Ölçümlerini yürüten bu firmalar tüm birikimlerini ve teknolojik altyapılarını ortaya koyarak Türk İletişim Sektörüne en gelişmiş ve en sağlıklı ölçüm hizmeti verebilmek için birbirleri ile yarıştılar.

Reklam Ajansları, Reklamveren ve TV Kanalları temsilcilerinden oluşan TİAK 2 tüm gün katılımcı firmaları dinleyip sorularını yöneltti ve 2.günün sonunda TNS Piyasa Araştırma Şirketi ile çalışmaya karar verdi.

2011 yılında başlayacak yeni dönemde kentsel Türkiye’yi temsil edecek hane sayısı 2.500’den 3.500’e çıkıyor ve tüm ölçüm sistemi digital oluyor.

TIAK Başkanı Ömer Kayalıoğlu yaptığı açıklamada “Bugüne kadar TV ölçümleri konusunda dünyanın önde gelen firmalarından biriyle çalıştıklarını, 2011 itibariyle de çalışmalara dünyanın önde gelen başka bir firması ile devam edeceklerini” belirterek sektör için hayırlı olmasını diledi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.