Facebook hesaplarına ne oldu?

Son bir haftada 150.000 profilin ortadan kaybolmasıyla birlikte, kullanıcıların Facebook'a tepkileri artıyor...

15.10.2009 - 00:00 | MediaCat

Son bir haftada 150.000 profilin ortadan kaybolmasıyla birlikte, kullanıcıların Facebook’a tepkileri artıyor.

Teknoloji sitesi ShiftDelete.Net’in haberine göre, Facebook’ta teknik sorunlar ortaya çıkmaya başladı. Veritabanında kaynaklanan sorunlar yüzünden, tam 150.000 profil ortadan kayboldu.

Hesaplarına giremeyen kullanıcılar, siteden atılmış olabileceklerini iddia etti, fakat sonradan böyle bir şeyin olmadığı, sorunun Facebook kaynaklı olduğu ortaya çıktı. Bu sorun karşısında, Facebook’a tepki gösteren kullanıcılar, firmanın "Sorunu çözeceğiz" açıklamasıyla beklemeye başladı.

Profillerin yedeklerini aktif hale getirip yavaş yavaş profillerin tekrar görünür hale gelmesini sağlayan Facebook, buna rağmen tepki almaya devam ediyor. Ortaya çıkan bu Facebook hesabı sorunlarını, "Tek bir veritabanındaki birkaç teknik sorun" olarak nitelendiren Facebook Basın Sözcüsü Brandee Barker, "Neyse ki, bu sorun sadece toplam kullanıcı sayımızın %0.05’ini etkiledi sadece. Sorunun bir daha yaşanmayacağını garanti ediyoruz." şeklinde konuştu.

Kaynak: shiftdelete.net

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.