Telefonları temizleyen billboard’lar

Terveystalo'dan billboard'larını dezenfeksiyon noktalarına çeviren kampanya.

30.10.2020 - 14:27 | Sencer Uçar

Telefonları temizleyen billboard'lar

Özel sağlık hizmetleri sunan Terveystalo, telefon ekranlarında koronavirüsün dört haftaya kadar barınabildiğinden hareketle billboard’larını telefonlar için dezenfeksiyon noktalarına çeviren bir kampanyaya imza attı.

TBWA\Helsinki işbirliğiyle hayata geçirilen kampanyada markanın Helsinki ve Turku şehirlerindeki alışveriş merkezlerinde yer alan billboard’larından faydalanıldı. İnsanlar, telefonlarını billboard’larda yer alan özel bölmelere koyuyor ve UVC ışık aracılığıyla telefonlar 15 saniyede temizleniyor. Cilt sorunlarına hatta görme kaybına bile yol açabilen UVC ışığının herhangi bir sorun yaratmaması adına sistem yalnızca bölme kapalıyken aktif hale geliyor.

Terveystalo Pazarlama ve İletişim Direktörü Veera Siivonen, kampanyayı, “Terveystalo olarak sağlık konusunu geniş kapsamlı ele alıyoruz. Yalnızca hastaları tedavi etmiyoruz, hastalığın önlenmesine de odaklanıyoruz. Global pandemide güçlü bağışıklık sistemine sahip olmak ve el hijyeni düzgün biçimde koruyabilmek oldukça önemli. Bu proje, insanlara, sağlıklarını her açıdan korumaları gerektiğini hatırlatır nitelikte ve billboard’lar da bu önemli mesajı yaymak için harika bir yöntem” sözleriyle yorumluyor.

Hemen her yerde etrafımızı saran birçok yapının, koronavirüsle mücadelemize yardımcı olabilecek şekilde yeniden düşünülebileceğini söyleyen TBWA\Helsinki İnovasyon Direktörü Juhana Hokkanen ise, bu projeyle hem az bahsi geçen bir konuyu gündeme taşımayı hem de buna çözüm üretmeyi hedeflediklerini belirtiyor.

İlk aşaması alışveriş merkezlerindeki billboard’lar ile tamamlanan projenin önümüzdeki günlerde daha farklı alanlara taşınması amaçlanıyor.

KÜNYE

  • Reklamveren: Terveystalo
  • Reklam Ajansı: TBWA\Helsinki
Kaynak: The Stable

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.