MediaCat

Tavsiye Endeksi: Güzellik ve kişisel bakım mağazaları

Farklı kategorilerde tüketicilerin çevrelerine en çok tavsiye ettiği markalara ışık tuttuğumuz Tavsiye Endeksi’nde bu ayki odağımız güzellik ve kişisel bakım mağazaları.

MediaCat sayfalarında her ay yer verdiğimiz Tavsiye Endeksi’nde, farklı kategorilerde tüketicinin başkalarına tavsiye edecek ölçüde sadakat geliştirdiği markaları mercek altına alıyoruz. Bu ay ise odağımızda güzellik ve kişisel bakım mağazaları var.

Bazen ihtiyaçlar doğrultusunda bazen de tamamen keyif alışverişi yaptığımız güzellik ve kişisel bakım mağazaları rutinlerimizin bir parçası. Tavsiye Endeksi’ne yansıyan skorlarda ise sektörün üç büyük oyuncusu ağırlanıyor. Fiziksel mağaza, online mağaza ve mobil uygulama alt başlıklarında yapılan tavsiye sorgulamasının birincisi üç kategoride de Gratis.

Tavsiye Endeksi Araştırması, FikriMühim tarafından MediaCat için 7-13 Şubat 2024 tarihleri arasında, Türkiye’nin 12 bölgesinde 81 ilde online görüşme tekniği kullanılarak gerçekleştirilmiştir. Türkiye temsili 1000 kişi ile yapılan araştırma, her kategoride “alışveriş yapmam” diyenler çıkarılarak raporlanmıştır. Sıralama, en sık alışveriş yapılan üç marka gözetilerek yapılmıştır.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.