Taşınan numarayla ilk ‘alo’

Vodafone, numara taşınabilirliği çerçevesinde gerçekleştirilen şebeke testleri kapsamında...

22.08.2008 - 16:40 | MediaCat

Vodafone, numara taşınabilirliği çerçevesinde gerçekleştirilen şebeke testleri kapsamında Türkiye’de ilk defa başka operatöre ait bir test numarasını, Vodafone abonesi olarak şebekesi üzerinden konuşturdu. Vodafone Türkiye Teknikten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hüseyin Köksaldı, “Numara taşınabilirliğinin önemli bir adımı olarak Vodafone şebekesinde başarıyla görüşme yapılmasından büyük memnuniyet duyduklarını” belirtti.

Numarasını taşıyan abonenin çağrı yapabilmesi ve diğer servislerden yararlanabilmesi için şebeke tarafındaki tüm geliştirmeleri tamamlayan Vodafone, numara taşınabilirliği şebeke testleri kapsamında ilk görüşmeyi böylece başarıyla gerçekleştirmiş oldu. Operatörler arası test çalışmalarını sürdüren Vodafone, test için belirlenen 531 alan kodlu numarayı kendi şebekesi üzerinde konuşturarak ilk denemeleri tamamladı.

Vodafone, cep telefonu kullanıcılarının 10 Kasım itibariyle numaralarını sağlıklı bir biçimde taşıyabilmeleri için tüm gereklilikleri yerine getirerek hazırlıklarını sürdürüyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.