Tasarım Yarışması’na 379 başvuru alındı

Mobilya Sanayicileri Derneği'nin düzenlediği yarışmaya, Türkiye ve Kıbrıs'taki üniversitelerden...

05.08.2008 - 12:35 | MediaCat

Mobilya Sanayicileri Derneği’nin düzenlediği yarışmaya, Türkiye ve Kıbrıs’taki üniversitelerden 379 proje başvurusu geldi. Genç tasarımcılara istihdam olanağı sağlarken, sanayide tasarım bilincini yaygınlaştırmayı amaçlayan Tasarım Yarışması’nın dördüncü yılında aldığı başvurular, önceki yıla göre yüzde 40 oranında arttı.

Türkiye mobilya sektörünün en büyük kuruluşlarının oluşturduğu Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) tarafından düzenlenen 4. Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması’na başvuru süresi sona erdi. Geçen yıl 270 proje başvurusu alan yarışmada, bu yıl yüzde 40’lık artışla 379 proje jürinin değerlendirmesine sunuldu.

Endüstri Ürünleri Tasarımı, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı bölümlerinin yanı sıra bu yıl ilk kez mobilya-dekorasyon ve ağaç işleri endüstri mühendisliği bölümlerinin de katılımına açılan yarışmanın ödül töreni Kasım 2008’de gerçekleştirilecek. Ödül alan öğrencilere 84 bin YTL’lik para ödülüne ek olarak; MOSDER üyesi şirketlerde staj yapma, yeni iş fırsatlarıyla karşılaşma, İstanbul Mobilya Fuarı’nda sergi alanı ve yurtdışı fuarlara katılım gibi pek çok olanak sağlanıyor. Ayrıca dereceye giren tüm tasarımların tasarım tescil hakları da koruma altına alınacak.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.